За ініціативи генерального директора ДП «Львіввугілля» Павла Овчіннікова на шахті «Степова» відбулося виїзне засідання технічної ради, яка напрацювала конкретні заходи, щоб вийти на попередній вуглевидобуток – понад тисячу тонн на добу. Що вдалося зреалізувати з наміченого, а які питання залишились іще відкритими?
У заходах намічалося за доцільне застосовувати в 118-й лаві одночасно двох комбайнів РКУ-10. Цю пропозицію технічної ради підтримали науковці інституту «Дондіпровуглемаш». Адже її впровадження давало можливість уникнути заклинювання та поломок комбайна на коліноподібному заляганні Сокальського пласта. На жаль, не вдалося виграти тендер на закупівлю другого комбайна РКУ-10, не вирішено питання швидкого ремонту комбайна з шахти «Межирічанська».
Щодо забезпечення іншими матеріалами і обладнанням 118-ї лави заявки виконуються вчасно і оперативно. Шахта уже отримала 500 гірлянд РЛ-100, забезпечена пристроями СКЛ-20 для зшивання конвеєрної стрічки та скобами, замінено стрічки на головному, магістральному, головному західному конвеєрних штреках… Були організовані навчання в учбово-курсовому комбінаті машиністів гірничих виймальних машин для забезпечення обслуговування додаткового РКУ-10 робітниками вказаної професії.
Ситуація зараз в 118-й лаві складна. Гірники дільниці Ярослава Мелешка продовжують працювати в надто складних умовах, видобуваючи 400 тонн вугілля на добу і проїжджають лише дві смуги. Дошкуляє великий приток води, та й ще попереду геологічне порушення. Не виключено, що й надалі шахта буде працювати не в максимальному режимі – це швидше об’єктивний, аніж суб’єктивний фактор. Але колектив не киває на труднощі, а йде наперекір їм. Значить будуть зрушення.