Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Листопад 2010
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Архів

Скільки днів відраховують від додаткової відпустки за роботу в шкідливих умовах за час перебування на лікарняному?

Питання надання щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці врегульовано ст.7 і 8 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон), під час визначення права на щорічні додаткові відпустки та порядку їхнього надання слід керуватись законодавством України.



Відповідно до ст.9 Закону до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки за робот}’ зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, зараховується:

- час фактичної роботи зі шкідли­вими і важкими умовами праці або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менш як половину тривалості робочого дня, встановленої для працівників такого виробництва, цеху, професії або посади;

- час щорічних основної та додат­кових відпусток за роботу зі шкідли­вими та важкими умовами праці і за особливий характер праці;

- час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприят­ливих виробничій факторів.

Щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці надаються пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах зі шкідливими умовами праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад. Облік часу, відпрацьованого в таких умовах, проводиться власником або уповноваженим ним органом.

Дні, коли працівник перебував на листку тимчасової непрацездатності, не можуть бути зараховані до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, оскільки в цей період він не перебував під впливом шкідливих виробничих факторів. Згідно зі ст.10 Закону щорічні додаткові відпустки на бажання працівника. можуть надаватися одночасно зі щорічною основною відпусткою або окремо від неї. За час перебування на листку тимчасової непрацездатності, внаслі­док виробничої травми, дні з додатко­вої відпустки не відраховуються.

У перший рік роботи працівника на підприємстві через шість місяців безперервної роботи він має право отримати щорічні основну і додаткову відпустки повної тривалості. Така можливість є в працівника тільки в перший рік роботи, в наступні роки щорічні відпустки можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року, а тривалість щорічних додаткових відпусток визначається за нормами ст. 7 і 8 Закону, тобто пропорційно до фактично відпрацьованого часу. У разі надання працівникові таких щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їхня тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу. за винятком випадків, передбачених ч.7 ст. 10 Закону.

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 кален­дарних днів (ст. 12 Закону зі змінами).