Упродовж не одного десятка років основним центром професійної підготовки та перепідготовки робітничих кадрів для Львівсько-Волинського вугільного басейну є Червоноградський учбово-курсовий комбінат. Він був створений у 1975 році, а його історія нерозривно пов’язана з історією західноукраїнської “кочегарки”.
Підготовка і перепідготовка робітничих кадрів в УКК здійснюється за ступеневою системою. Робітники, які вперше влаштувалися на шахту і не мають професії гірника, проходять навчання за однією із первинних професій (перший ступінь), що не пов’язані з підвищеною небезпекою праці – стовбуровий, гірник підземний, машиніст підземних установок, гірник на маркшейдерських роботах та інше.
До навчання професій, що пов’язані з підвищеною небезпекою праці (другий ступінь), а саме: робітник очисного забою, машиніст гірничих виїмкових машин, гірничомонтажник підземний, прохідник, машиніст електровоза, машиніст підіймальної машини, електрослюсар підземний, гірник з ремонту гірничих виробок, допускаються робітники, які мають стаж підземної роботи не менше одного року. Третій ступінь – це перепідготовка та підвищення кваліфікації з метою присвоєння більш високого розряду (четвертий ступінь) для робітників, що мають стаж роботи за професією не менше шести місяців.
УКК володіє належною навчально-матеріальною базою, яка складається з 10 учбових кабінетів, 5 лабораторій, двох майстерень, двох учбових полігонів, технічної бібліотеки з книжковим фондом, що налічує 6700 екземплярів.
Важливу справу в підготовці спеціалістів середньої ланки робить “Червоноградський гірничо-економічний коледж”.
Влітку 2010 року 235 студентів отримали дипломи, з них 73 – гірничого напрямку. Зараз є 15 груп гірничого профілю та 20 груп інших спеціальностей.
З 27 випускників 2010 року з “Розробки підземних копалин” 22 пішли працювати на шахти ДП “Львіввугілля” , 5 – здобувають вищу освіту у Національному гірничому університеті. З 46 електромеханіків – 38 працевлаштовані, 8 – навчаються в НГУ. Але з цих 38 чоловік сорок відсотків поступили в НГУ на заочну форму навчання.
Робітничі кадри для ДП “Львіввугілля” в необхідних обсягах готує Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей. У ряди ліцеїстів у 2010 році влилося 360 новачків. З них електрослюсарями-ремонтниками стануть 60, електрослюсарями підземними – також 60, на нову спеціальність «електрослюсар-слюсар черговий» набрано 30 учнів. Будівельні спеціальності здобуватимуть 150 ліцеїстів.