Нещодавно на Львівщині та Волині побував перший заступник голови Профспілки ПВПУ Валерій Мамченко. На зустрічі з профспілковим активом Львівської профспілки вугільників він дав вичерпні відповіді на актуальні питання сьогодення: про роботу профспілкового активу у нових умовах, що не вдалося і що заважає досягнути кращих результатів, розповів про досягнення Укрвуглепрофспілки за 20 років існування.
- Цього року шахтарям буде важко як ніколи, – сказав Валерій Мамченко,- вугільна галузь, згідно прийнятого держбюджету, незбалансована щонайменше на 5 млрд. грн. і це без коштів на розвиток. Після 20-ої спроби домовитися з міністрами вдалося збільшити зарплату та посадові оклади шахтарям та вийти з 1 березня на рівень 888 грн. Зараз профспілка працює над виконанням програми – додатково в держбюджет для вугільної галузі 1 млрд. 100 тис грн., підняття ціни на вугілля, пропорційне зростання зарплати гірників згідно законодавства. Одним з найважливіших завдань профспілки є перегляд програми реформування галузі, не допустити до передачі під закриття шахт, які мають промислові запаси вугілля. Залучення інвестицій, кредитів, нових проектів, оренда підприємств – в усіх процесах профспілки прийматимуть активну участь. Виступаючий наголосив на необхідності більш широкого використання інформаційного ресурсу профспілки ( Інтернету, телебачення, преси), що дало б змогу більш дієво використовувати засобі ЗМІ у боротьбі за права та інтереси спілчан. Приємно відзначити, що нарешті затверджені списки та перелік професій шахтарів, які мають право на пільги для отримання побутового палива з доповненнями та поправками.
10 квітня у місті Червонограді за ініціативою монахів-василіан проходила Хресна дорога на спомин про муки Ісуса Христа перед його розп’яттям на хресті. Розпочиналася вона від монастиря і пролягла вулицями міста.
Першу Хресну дорогу відбув Ісус Христос заради спасіння і відпущення… Читати далі
Цьогорічна колдоговірна компанія для трудового колективу шахти «Червоноградська» проходила не в кращі часи. Звітувати як адміністрації, так і профспілковому комітету доводиться в період, коли підприємство витримує труднощі фінансово-економічної скрути, коли планові показники виборюються неймовірними зусиллями без належного забезпечення технікою, засобами індивідуального і колективного захисту. Читати далі
Нещодавно в місті Донецьк в Палаці спорту «Дружба» відбулися урочистості, присвячені 20-літтю Профспілки працівників вугільної промисловості України. У них взяли участь робітники, профспілкові лідери Укрвуглепрофспілки, міжнародних і обласних профспілкових об’єднань, представники адміністрацій вугільних регіонів країни, керівники вугільних підприємств всіх форм… Читати далі
Спеціальна комісія з вивчення масштабів техногенного лиха навколо шахт в Сокальському районі та шляхи подолання екологічних наслідків тривалого видобутку нафти й озокериту на території міста Борислава завершила свою роботу.
Про це повідомив під час робочої поїздки до Сокальського району голова… Читати далі
14 квітня в приміщенні технічної бібліотеки ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ» відбулася звітно-виборча конференція Регіонального об`єднання НПГУ м.Червонограда.
З доповіддю перед делегатами виступив Голова РО НПГУ Михайло Шабля. Після обговорення доповіді шляхом голосування роботу було визнано задовільною.
Було обрано новий склад керівництва… Читати далі
Останнім часом фахівці з виробництва і використання енергії, вчені та громадськість передових країн світу все більше переконуються в необхідності проведення дієвих заходів з енергозбереження.
ДП «Львіввугілля» розробило заходи з економії електроенергії, в яких встановлений перелік робіт, які потрібно перенести з… Читати далі
Останнім часом фахівці з виробництва і використання енергії, вчені та громадськість передових країн світу все більше переконуються в необхідності проведення дієвих заходів з енергозбереження. Читати далі
Історія вугільної галузі Львівщини – це не лише звитяжні тонни та метри, а й пам’ять про зустрічі з видатними людьми, що відвідували шахти, щоб вшанувати гірників.
Музей «Шахтарська слава» ДП «Львіввугілля» повсякчасно проводить копітку роботу, збираючи та зберігаючи інформацію про минувшину Львівського вугільного басейну. І у поле зору потрапив такий цікавий факт: на шахті «Межирічанська» й досі збереглися кілька дерев, які орієнтовно наприкінці 70-х посадили знамениті підкорювачі космосу.
Шахтами ДП «Львіввугілля» за березень 2011 року пройдено 927 м всіх виробок при плані 860 м (+ 67м), розкривних і підготовчих виробок 751 м при плані 745 м (+ 6 м до плану).
З початку року пройдено 2554 м всіх виробок ( + 99 м) та розкривних і підготовчих виробок 2148 м ( + 8 м до річної програми).
В наявності 17 прохідницьких комбайнів, в роботі 10 комбайнів, використання – 58,8%, при нормативі 67%. (ВП «Шахта «Межирічанська» 2 комбайна 1ГПКС не експлуатуються в з’вязку з аварією).
Вагомий внесок у виконання програми розвитку гірничих робіт, багато років поспіль, вносять прохідники ВП «Шахта «Зарічна» – начальник дільниці прохідницьких робіт Приходько Володимир Васильович, бригадир Васьків Віктор Іванович, ВП «Шахта «Відродження» – начальник дільниці прохідницьких робіт Васьов Олег Володимирович, бригадир Ахтянкін Андрій Іванович (на фото), ВП «Шахта «Червоноградська» – начальник дільниці прохідницьких робіт Тимоць Роман Володимирович, бригадир Манькут Володимир Григорович. Читати далі