З 15 серпня 2011р. на підприємствах вугільної галузі Львівської і Волинської областей введено режим посиленого державного нагляду, який триватиме протягом місяця. Таких заходів вжито згідно з наказом Держгірпромнагляду від 12 липня 2011р. №118 та відповідного наказу територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області.
Під час позапланових перевірок гірничотехнічні інспектори Західної державної міжрегіональної гірничотехнічної інспекції у вугільній промисловості (ЗДМГТІ у ВП) особливу увагу приділятимуть дотриманню вимог пилогазового режиму на шахтах, небезпечних за газом метаном та вугільним пилом, зокрема: забезпеченню розрахунковою кількістю повітря очисних та підготовчих вибоїв, ефективності дегазації, експлуатації апаратури АГК, пиловому режиму, вибухобезпеці електрообладнання, виконанню службами ВТБ шахт відомчого контролю газового стану та надійному провітрюванню гірничих виробок, а також функціонуванню на шахтах відомчого контрою, нарядної системи, впливу керівників підприємств на виробничі процеси.
Для здійснення державного нагляду інспекторам ЗДМГТІ у ВП надано повноваження забороняти виконання та експлуатацію обладнання при виявленні порушень Правил безпеки у вугільних шахтах та нормативно-правових актів з охорони праці і надавати дозвіл на відновлення робіт за умови повного усунення порушень.
У разі виявлення аварійного загазування або незабезпеченні необхідною розрахунковою кількістю повітря гірничих виробок, направлятимуться подання про невідповідність займаній осаді відповідальних посадових осіб підприємств.
У теруправлінні Держгірпромнагляду по Львівській області протягом цього періоду буде здійснюватися постійний моніторинг стану промислової безпеки та охорони праці на вугільних шахтах. Під особливим контролем – виконання посадовими особами шахт приписів та розпоряджень Держгірпромнагляду щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення заходів державного нагляду.
Довідка.
З початку року на вугільних шахтах України сталося 13 аварій з груповими нещасними випадками, під час яких травмовано 92 гірники, у тому числі 48 смертельно.
Тільки у період з 26 липня по 4 серпня сталося чотири резонансні аварії, під час яких постраждав 71 гірник, в тому числі 43 гірники загинуло. Вкрай незадовільним є стан провітрювання та пилогазового режиму на вугільних шахтах. За сім місяців 2011 року зафіксовано 608 випадків загазувань гірничих виробок – 213 аварійних та 396 технологічних. Кількість аварійних загазувань збільшилася у порівнянні з минулим роком на 57 випадків. Найбільше їх зафіксовано по Луганській області (147 аварійних загазувань цьогоріч, 47 – за аналогічний період минулого року). Держгірпромнагляд неодноразово загострював увагу керівників шахт на вкрай низький рівень відомчого контролю за веденням гірничих робіт у вугільній галузі.
З сайту Держгірпромнагляду Львівської області