Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Березень 2012
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Архів

3 березня, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк перебував з робочою поїздкою у Львівському вугільному басейні.

У рамках робочої поїздки Михайло Костюк ознайомився з роботою та станом справ щодо ліквідації аварії на шахті «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» та провів нараду на тему «Стан та перспективи роботи ДП «Льввугілля» у 2012 році».

Перед нарадою по традиції в.о. генерального директора М.Клюка вручив голові ЛОДА Михайлу Костюку ікону покровительки гірників великомучениці Варвари.

В нараді взяло участь керівники ДП «Льввугілля», його відокремлених підрозділів, голови галузевих профспілок Олег Турчин і Михайло Шабля, голови профкомів підприємств та представники місцевої влади.

З доповіддю на нараді виступив в.о. генерального директора М.Клюка, в якій розповів про успішну в цілому роботу держпідприємства. У лютому трудові колективи шахт ДП «Львіввугілля» спрацювали результативно. По вуглевидобутку найкращі показники у шахт «Межирічанська», «Великомостівська» та «Червоноградська», які видали вугілля на-гора відповідно 130,8, 125,4 та 119,1 відсотки.

Високі показники й у прохідників: шахти «Межирічанська» (137,3%), «Степова» (120,5%) та «Відродження» (115,6%), пройшли понадпланово  в сумі 155 погонних метрів.

Що ж стосується зольності, то знизили зольніть вугілля на всіх копальнях. На 1,5 відсотка проти запланованого знизили показники шахти «Лісова» та «Червоноградська».

В той же час з різних причин залишається незадовільним стан  з фінансуванням. Особливо на це впливають проблеми по збагаченню вугілля. За результатами відкритих торгів було укладено договір між ДП “Львів­вугіл­ля” та ПАТ “Львівська вугільна компанія”, згідно якого збагачувальники в 2012 році зобов’язалися прийняти та переробити 1 млн. 714 тисяч тонн рядового вугілля. Та, на жаль, сильні морози, до яких  не була гот­ова фабрика, внесли суттєві корективи в її роботу. Наші партнери призупинили при­й­мання та переробку рядового вугілля. Відтак на складах шахт станом на 15 люто­го уже накопичилося більше 100 ти­сяч тонн твердого палива та повністю за­ван­та­жений власний вагонний парк, а це 165 залізничих вагонів, в яких ще 11 тисяч тонн вугілля. Від цього серйозно потерпає фі­­нан­сово-економічне становище держ­під­приємства, яке не в змозі виконувати держзамовлення, створює соціальну нап­ру­гу у багатотисячних шахтарських колек­тивах.

Підсумовуючи сказане Микола Клюка запевнив Голову ЛОДА, що якщо буде тісна співпраця з ПАТ  “Львівська вугільна компанія”, шахтарі забезпечать виконання планів по видобутку вугілля.

Про проблеми шахтарського регіону в своїх виступах розповіли Голова міста Червонограда Ігор Чудійович та Голова РДА Сокальського району Микола Мисак.

Надзвичайно емоційним був виступ Олега Турчина, який від імені обох профспілок висловив обурення тим, що енергетики перебуваючи в одному міністерстві з вугільниками відключають останнім електроенергію і таким чином створюють труднощі по видобутку вугілля. Яке є сировиною для тих же електростанцій.

Голова ЛОДА Михайло Костюк В заключному слові сказав, що ситуація на шахтах Прибужжя не критична, але важка. «Ситуація дійсно підведена під складний механізм вирішення. Але кризи ніякої немає», – запевнив голова адміністрації.

Він наголосив, що зараз у вугільній галузі регіону вийшло розбалансування. Тому Михайло Костюк зазначив, що він дасть доручення створити робочу групу, щоб напрацювати механізми взаємодії між різними ланками  у енергетичній галузі області.

Крім того, голова ЛОДА підкреслив, що негативно на роботі вугільної галузі відбилася приватизація окремих ланок  виробництва.

«Всередині самого виробничого процесу вугільної галузі відбулася неефективна приватизація. Приватизували фактично як на залізниці касу – ті структури, де залишаються гроші», – зазначив Михайло Костюк.

«Треба ставити питання однозначно і безповоротно, що підприємство або власник стає в ефективну модель роботи, підписує договори, бере на себе зобов’язання і їх виконує, або треба ставити питання про повернення в державну власність цього підприємства», – додав голова адміністрації.

У області потрібно збудувати ефективну енергетичну стратегію області, основу якої вибудувати на власному енергетичному ресурсі. У нас газу немає, тому маємо прекрасний вугільний ресурс. На його основі ми побудуємо абсолютно незалежні енергетичні комплекси, забезпечимо власним ресурсом комуналку. Тому тривога є, це треба розуміти. Ефективність роботи цих підприємств буде залежати від загальної кредитної привабливості області. Ми повинні різко підняти свій кредитний рейтинг, свій інвестиційний рейтинг та інвестиційну привабливість. Для цього потрібно припинити політичний галас, треба переконати всіх, що здорова обстановка налаштування на роботу, підняття рівня економіки – отут є наша перспектива, по-іншому – це абсолютний тупик», – наголосив Михайло Костюк. 

Олександр ХАРЛАМОВ.

Фото автора.