Так відізвалися учасники зустрічі у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань(ВВДФССНВПЗ) м.Червонограда про розміри нарахування щомісячних страхових виплат регресу для шахтарів –інвалідів, які працювали на шахтах з самих початків розвитку вугільної галузі.
У зустрічі взяли участь заступник голови Львівської територіальної організації ППВПУ Антін Прокопик, народний депутат України Володимир В’язівський , начальник ВВДФССНВПЗ Роман Сташкевич , завідувач юридичним сектором ВВДСНВПЗ Наталія Пущик , голова асоціації інвалідівЧервонограда Богдан Делявський, голова Львівської обласної громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів» Іван Погорілець.
Володимир В’язівський інформував присутніх про те, що 11 квітня цього року відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці . На ньому буде розглянуто бюджет Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на 2012 рік, обговорено можливість перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати.
Кожен з присутніх на засіданні висловив своє бачення та пропозиції стосовно цих питань.
- Без усякого сумніву, необхідно ліквідувати несправедливу диспропорцію, яка виникла, – таку позицію теркому профспілки вугільників висловив Антін Прокопик. – Після 2001 року не було чіткого і справедливого обрахунку виплат. Виправити становище можна проводячи перерахунок у два етапи. Спочатку привести у відповідність всі базові нарахування для усіх, а вже тоді – індексувати.
- Інваліди-шахтарі , які пропрацювали на вугільних підприємствах інколи більше і 40 років залишились ображеними. – доповнює розмову Роман Сташкевич. Їх щомісячні виплати набагато менші , ніж тих , хто працював 10-15 років. Це вже люди поважного віку, – які потребують і відповідного лікування ( медичного, ортопедичного, ін), інколи стороннього догляду. Необхідно комітету Верховної Ради розробити механізм врегулювання доплат, щоб було максимально чесно по відношенні до шахтарської праці.
- В минулому я теж шахтар. Працювали ми в умовах дуже важких, інтенсивність праці була надзвичайно великою, – з болем висловив свою думку Богдан Делявський . – Звичайно, образливо до глибини душі, що так несправедливо віднеслися до нас ветеранів праці. Чому така велика різниця у нарахуванні регресу для нас і тих, хто оформляє його зараз?
Спільне бачення проблеми , консолідована позиція викладені в листі-ініціативі, який буде представлений у Києві.. Залишається чекати на результат, надіємось позитивний.
Любов Мельничук, прес-служба Львівської Укрвуглепрофспілки.