Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Квітень 2012
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Архів

 

2 квітня 2012 року на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля» відбулося засідання науково-технічної ради. Основним питанням обговорення була аварія, яка виникла 30 березня 2012 року на шахті «Степова», на сполуці лави № 119 з 120 конвеєрним штреком.

В нараді взяли участь: від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – Ігор Попович – Перший заступник Міністра, Олександр Вівчаренко – директор Департаменту вугільної промисловості, Ігор Ященко – заступник директора Департаменту вугільної промисловості; від галузевих інститутів – Володимир Радченко – директор науково-дослідного інституту «УкрНДІпроект», Петро Пашковський – перший заступник директора з наукової роботи НДІГС «Респіратор», Віктор Маркін – старший науковий робітник співробітник відділу рудникової аерології МАК НДІ; від ДВГРС Сергій Смоланов – начальник ЦШ ДВГРС, від ДП «Львіввугілля» Микола Клюка – в.о. генерального директора, Олег Акімов – технічний директор, провідні спеціалісти, керівництво шахти «Степова», голови профспілок Олег Турчин та Михайло Шабля.

Згідно «Правил безпеки у вугільних шахтах» керівником ліквідаційних робіт призначено головного інженера шахти Сергія Смеречанського, який доповів про поточний стан справ.

Ліквідацією аварії займаються гірничорятувальники Львівсько-Волинського воєнізованого загону та працівники шахти Степова.

На даний час продовжується активна фаза ліквідація пожежі методом підтоплення аварійної дільниці тобто проводиться охолодження гірничої виробки 120-го конвеєрного штреку водою. Вода подається з двох точок: з центральної насосної камери шахти – 80 м3/год., та з водоподаючої свердловини 60 м3/год. підтоплення буде тривати 10 днів.

На момент аварії у шахті перебували 201 гірник, з них 12 – на аварійній ділянці. Жертв не має, людей підняли на поверхню. Під час гасіння пожежі двоє гірників травмувались, їх з опіками середньої важкості доправили до Червоноградської міської лікарні.

На даний час вуглевидобувні роботи у шахті припинено. Частина людей задіяна на ліквідаційних роботах.

Що стосується працівників шахти, то з 1659 чоловік, більше тисячі людей продовжують працювати на шахті, близько 500 оформили чергові відпустки.

По проекту ведення робіт з ліквідації аварії заслухали Олега Акімова.

Обговорили проект ведення робіт по ліквідації аварії. Ігор Попович вислухав пропозиції Олександра Вівчаренка, представників галузевих інститутів, ДВГРС.

Ігор Миколайович дав чітке завдання Петру Пашковському до 5 квітня ретельно вивчити всі факти, що послужили джерелом аварії, провести всі розрахункові данні, результати проб. Ретельно проаналізувавши ситуацію, по результатам експертної комісії, на основі її висновків Ігор Попович проведе нараду 6 квітня 2012 року.

Перший заступник Міністра чітко поставив питання перед в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» та директором шахти, що потрібно по матеріально-технічному забезпеченню робіт з ліквідації аварії та організації виробничої діяльності підприємства.

Окремо розглядалися питання про безпеку людей, про двох потерпілих, що знаходяться на лікуванні. Ігор Попович цікавився по-детальним ходом лікування, роботою з сім’ями потерпілих, виділенням коштів. Це питання на особливому контролі. «Краще зробити усе: допомогти більше, ніж не допрацювати», – підсумував Ігор Миколайович.

Задля безпеки людей є вказівка провести ретельне обстеження шахт ДП «Львіввугілля». Комісія має перевірити стан вентиляції, пилогазового режиму та дегазації очисних вибоїв.

Марія Коноплицька,

завідувач інформаційної служби ДП «Львіввугілля»

фото Галини Пахомової