Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Березень 2014
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Авторизація
Архів

Без имени-4В останній час громадськість та органи місцевої влади стурбовані подальшою долею шахти «Візейська». З цього питання ми звернулися до технічного директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова та отримали вичерпну відповідь.

В зв’язку з відпрацюванням запасів та низькими техніко-економічними показниками роботи шахти (собівартість 1т. вугілля більше 7000 грн.) та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2001 року №1205 з серпня 2009 року зупинено вуглевидобуток на ВП “Шахта “Візейська”. До передачі в реструктуризацію шахта працює в режимі провітрювання та водовідливу.

Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 16.12.2010 року №532 створено держпідприємство «Шахта «Візейська».

ДП “Львіввугілля” знаходиться в скрутному фінансово-економічному становищі, в той же час несе значні затрати на утримання шахти: за 9 місяців 2013 року збитки склали 17 млн.грн. Основні видатки – це фонд виплат та електроенергія, в той же час стаціонарне обладнання зношене на 90% і потребує для подальшої експлуатації значного фінансування на  відновлення та наладку.

З метою мінімізації збитків на утримання шахти та забезпечення гідробезпеки сусідніх шахт і навколишніх територій, у відповідності до вимог п.3 СОУ 10.1.05400632.1:2004 “Проект ліквідації вугільних шахт України. Склад і зміст проекту” як складову проекту ліквідації шахти, ДП “Львіввугілля” замовило в Українському державному науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи Національної академії наук України (УкрНДМІ) “Проект затоплення гірничих виробок ВП “Шахта “Візейська” з гідрогеологічним прогнозом наслідків затоплення її гірничих виробок”. Висновком експертизи ДП “Донецький експертно-технічний центр” Держгірпромнагляду України встановлено відповідність проекту вимогам нормативно-правових актів по охороні праці та промислової безпеки.

В “Проекті…” проведений аналіз гідрогеологічних умов шахтного поля, виконаний гідрогеологічний прогноз наслідків затоплення гірничих виробок, його вплив на осідання земної поверхні і її підтоплення, а також на поступлення води в виробки сусідніх шахт.

Згідно “Проекту…” максимальна величина осідання земної поверхні від активізації процесу зрушення порід при затопленні гірничих виробок і обводненні гірничого масиву в стометровій товщі від покрівлі пласта n7н   складе 0,13м, що не перевищує допустимого значення як для будівель і споруд, так і для підземних комунікацій.

В Проекті зазначено,  що при  вищевказаній величині максимального осідання підробленої території внаслідок затоплення шахти і обводнення масиву гірничих порід впливу на розвиток підтоплення земної поверхні не буде.

Проект розглянуто та погоджено на засіданні секції “Вугільна промисловість” науково-технічної ради Міненерговугілля, на виконання протоколу Ради від 12.11.2013р. розробляються організаційно-технічні заходи по затопленню гірничих виробок, які будуть погоджені з інститутом “УкрНДІпроект” та Держгірпромнаглядом України.

Після виділення зі складу ДП “Львіввугілля” ВП “Шахта “Візейська” та створення на його базі ДП “Візейська” і передачі в реструктурізацію, буде розроблено проект ліквідації шахти, який буде включати заходи, спрямовані на запобігання небезпечного впливу на діючі підприємства, стан довкілля та здоров`я людей, а також на подолання негативних соціально-економічних наслідків ліквідації.

 Вивільнені працівники шахти будуть працевлаштовані на діючих підприємствах ДП “Львіввугілля”.