. У 1989 році великі профспілкові організації Канади та США виступили з ініціативою проведення Дня пам’яті загиблих працівників . Майже через десять років , в 1997 році , Міжнародна організація праці внесла в ООН пропозицію заснувати Всесвітній день охорони праці . Перший раз його офіційно відзначили у 2003 році.
На відміну від Першотравня , цей день не закликає до пролетарської солідарності трудящих. Її мета – привертати увагу всієї світової громадськості до невирішених проблем охорони праці , а також просувати культуру праці в усі сфери діяльності людини.
Експерти МОП підкреслюють , що безпечна праця – це хороший бізнес : інвестування в кваліфіковану робочу силу дозволяє збільшити обсяг і поліпшити якість продукції і безпосередньо підвищити конкурентоспроможність підприємства . Стабільне поліпшення умов праці має грунтуватися на співпраці між роботодавцями та працівниками на підприємстві – іншими словами , на соціальне партнерство в охороні праці , що є невід’ємною частиною комплексної і стійкої системи управління охороною праці .
За оцінками МОП , 4 % світового валового внутрішнього продукту губляться в результаті поганих умов праці та нещасних випадків. Щорічно у світі більше 2,3 мільйона чоловіків і жінок гинуть в результаті нещасних випадків на робочому місці або професійних захворювань. Крім того , щорічно на виробництві відбувається близько 270 мільйонів нещасних випадків , а у 160 мільйонів чоловік виявляють профзахворювання . За даними Держгірпромнагляду України , минулого року в нашій країні відбулося 8,5 тисячі нещасних випадків на виробництві , 538 з яких завершилися летальним результатом.
День охорони праці в списку урочистих дат більш ніж 115 країн . В Україні він відзначається з 2006 року.
Регіональне бюро МОП.
Газета «Шахтар України»