Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Травень 2014
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Авторизація
Архів

музей18 травня кожний музей на­ма­гається вразити своїх відві­дувачів новими формами ро­боти, цікавими експона­та­ми, неординарними екс­кур­сія­ми, зустрічами з митцями, які роз­криють секрети своєї творчос­ті, про­водячи майстер-кла­си для ба­жаючих.

Традиційно в день професійного свята у всіх країнах світу і у нас вхід у музей вільний.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії запрошує в гості на своє свято 18 травня з 10:00 години ранку. Відвідувачам пропонуються те­матичні екскурсії: “Страсті Христові” (з колекції Музею сакрального мистецт­ва Львівської архієпархії УГКЦ  ім. А.Петрушевича “Студіон”) , “Кристино­піль ХVII – ХІХ ст.”, “Український іконо­пис ХVII – ХІХ ст.” (з фондів ЧфЛМІР) та авторська виставка Ірини Мрочко, вик­ладача з м. Соснівки. Два роки тому в нашому музеї відкрилась виставка гра­фічних робіт її матері Ольги Карпюк. По­ходячи з такої творчої родини, Ірина проя­вила себе не як художник,  а як вишивальниця. Вишивати почала у 2004 році. Загалом за 10 років вишила понад  50 картин. На виставці пред­став­лено двадцять, виконаних в двох тех­ніках – вишивка бісером та хрес­ти­ком. Тематика її творів різноманітна. Це іко­ни, пейзажі, зображення тварин. У палаці Потоцьких відбудеться перша персональна виставка Ірини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у міських фестивалях м. Соснівки (“Кра­са душі”, 2007 р.) та м. Червонограда (“Великодні візерунки”, 2010-2013 р.р.). Всіх, хто не байдужий до творчості, за­прошуємо на презен­тацію виставки.

Сьогодні існують різні технології створення живописних робіт. Крім тра­диційної – пензля  і фарб – є і комп’ю­терна графіка та багато інших. З однією з технік, а  саме  створення  малюнка гуашшю за допомогою паль­ців, наших гостей буде вчити художниця Соломія Ковтун зі Львова.

Музеї активно співпрацюють між собою, щоб ще більше зацікавити своїх відвідувачів, аби наблизити експонати до людей. Для цього існує така форма роботи як пересувні виставки.

Червоноградській філії Львівського музею історії релігії пощастило щодо творчих стосунків з музеєм “Шахтарська слава” ДП “Львіввугілля”. За ініціати­вою керівника інформаційної служби Марії Коноплицької,  неодноразово на­дава­лося приміщення для пересувних виставок на різні теми: “Український іконопис ХVII – ХІХ ст.”,”Образ Бого­родиці в іконописі”, “Свята Варвара-пок­ровителька  гірників”  з  фондів ЧфЛМІР та інші.

Цього року на музейне свято в музеї “Шахтарська слава” відкриється нова виставка. Червоноградська філія на­дасть цікаві матеріали зі своїх фондів для її створення. Сподіваємося, що від­відувачі шахтарського музею будуть приємно вражені та задоволені.

 

                                                             Людмила ШЕВЧЕНКО,

 старший науковий працівник

Червоноградської філії

Львівського музею історії релігії