18 травня кожний музей намагається вразити своїх відвідувачів новими формами роботи, цікавими експонатами, неординарними екскурсіями, зустрічами з митцями, які розкриють секрети своєї творчості, проводячи майстер-класи для бажаючих.
Традиційно в день професійного свята у всіх країнах світу і у нас вхід у музей вільний.
Червоноградська філія Львівського музею історії релігії запрошує в гості на своє свято 18 травня з 10:00 години ранку. Відвідувачам пропонуються тематичні екскурсії: “Страсті Христові” (з колекції Музею сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ ім. А.Петрушевича “Студіон”) , “Кристинопіль ХVII – ХІХ ст.”, “Український іконопис ХVII – ХІХ ст.” (з фондів ЧфЛМІР) та авторська виставка Ірини Мрочко, викладача з м. Соснівки. Два роки тому в нашому музеї відкрилась виставка графічних робіт її матері Ольги Карпюк. Походячи з такої творчої родини, Ірина проявила себе не як художник, а як вишивальниця. Вишивати почала у 2004 році. Загалом за 10 років вишила понад 50 картин. На виставці представлено двадцять, виконаних в двох техніках – вишивка бісером та хрестиком. Тематика її творів різноманітна. Це ікони, пейзажі, зображення тварин. У палаці Потоцьких відбудеться перша персональна виставка Ірини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у міських фестивалях м. Соснівки (“Краса душі”, 2007 р.) та м. Червонограда (“Великодні візерунки”, 2010-2013 р.р.). Всіх, хто не байдужий до творчості, запрошуємо на презентацію виставки.
Сьогодні існують різні технології створення живописних робіт. Крім традиційної – пензля і фарб – є і комп’ютерна графіка та багато інших. З однією з технік, а саме створення малюнка гуашшю за допомогою пальців, наших гостей буде вчити художниця Соломія Ковтун зі Львова.
Музеї активно співпрацюють між собою, щоб ще більше зацікавити своїх відвідувачів, аби наблизити експонати до людей. Для цього існує така форма роботи як пересувні виставки.
Червоноградській філії Львівського музею історії релігії пощастило щодо творчих стосунків з музеєм “Шахтарська слава” ДП “Львіввугілля”. За ініціативою керівника інформаційної служби Марії Коноплицької, неодноразово надавалося приміщення для пересувних виставок на різні теми: “Український іконопис ХVII – ХІХ ст.”,”Образ Богородиці в іконописі”, “Свята Варвара-покровителька гірників” з фондів ЧфЛМІР та інші.
Цього року на музейне свято в музеї “Шахтарська слава” відкриється нова виставка. Червоноградська філія надасть цікаві матеріали зі своїх фондів для її створення. Сподіваємося, що відвідувачі шахтарського музею будуть приємно вражені та задоволені.
Людмила ШЕВЧЕНКО,
старший науковий працівник
Червоноградської філії
Львівського музею історії релігії