Законопроект, що припускає виділення засобів на будівництво і технічне переоснащення вугільних підприємств, схвалений комітетом Верховної Ради з питань ПЕК, ядерної політики і ядерної безпеки. Авторами документу є голова Укрвуглепрофспілки, народний депутат Віктор Турманов і народний депутат Анатолій Гончаров.
Законопроектом передбачений перерозподіл засобів між бюджетними програмами Міенерговугілля, а саме – пропонується зменшити на 180 млн. гривен асигнування за програмою “Державна підтримка вуглевидобувних підприємств на часткове покриття витрат за собівартістю готовій товарній вугільній продукції” і направити їх на програму”Державна підтримка вуглевидобувних підприємств на часткове покриття витрат за собівартістю готовій товарній вугільній продукції” і направити їх на програму “Державна підтримка будівництва угле- і торфовидобувних підприємств, технічне переоснащення вказаних підприємств”.
Віктор Турманов відмітив, що перерозподіл цих засобів не вплине на своєчасну і стовідсоткову виплату заробітної плати працівникам державних вуглевидобувних підприємств, але при цьому дозволить забезпечити своєчасні розрахунки з підрядними шахтобудівними підприємствами, за виконані ними роботи і виплату заробітної плати працівникам шахтобудівництва, а також виконати невідкладні заходи, пов’язані з технологією будівництва.
Законопроекту ще належить пройти розгляд в комітеті парламенту з питань бюджету.
***
Минулого тижня у Верховній Раді України був розглянутий законопроект №2203а “Про внесення змін до деяких Законів України відносно забезпечення соціальних гарантій працівників гірських, вуглевидобувних (шахтобудівних) підприємств, державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості”. Одним з його ініціаторів також є Віктор Турманов.
Законопроектом пропонується надати право на отримання безкоштовного побутового палива і компенсації за нього працівникам шахтобудівних підприємств і служби рятувальника, а також зрівняти умови забезпечення побутовим вугіллям і компенсацією за нього одержувачів діючих вуглевидобувних підприємств і тих, які ліквідовуються або консервуються.
“Парламент обговорив цей проект закону, і прийнято рішення поставити його на голосування вже без обговорення на наступному сесійному тижні”, – відмітив Віктор Турманов.
За матеріалами газети «Шахтер Украины»