У Міненерговугіллі найближчим часом розраховують вийти на стійкий розвиток вугледобувних підприємств. Про це вчора заявив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков під час брифінгу в Кабміні.
«Зараз ми працюємо над програмою розвитку вугільної галузі з точки зору її реформування. Робота спрямована на те, щоб вивести шахти на беззбитковість протягом 4-5 років », – заявив Ю. Зюков, зазначивши, що зараз серйозно вивчається світовий досвід реформування вугільної промисловості.
«Наше основне завдання – робота на перспективу, щоб у шахтарів не тільки сьогодні була робота, а й через 5-10 років», – підкреслив перший заступник міністра.
За його словами, останнім часом вдалося здійснити ряд заходів щодо поліпшення ситуації з реалізацією вугілля, вивільнити суттєві кошти, які спрямовуються і на розвиток вугільних підприємств, і на соціальне забезпечення шахтарів. Зокрема, в травні за прямими договорами реалізовано понад 1 млн. тонн вугілля на загальну суму більше 1 млрд. гривень, ще 400 тис. тонн палива профіцитною марки «Г» реалізовано через біржу за ринковими цінами, в тому числі і на експорт.
«При цьому міністерство докладає максимум зусиль, щоб видобуте вугілля був стовідсотково оплачено, що дозволяє зберегти робочі місця і в повному обсязі виплачувати зарплату», – зазначив Юрій Зюков. Він додав, що своєчасно виплачується зарплата і на тих шахтах, які знаходяться в стадії реструктуризації (близько 7 тис. трудящих, місячний фонд заробітної плати становить 198 млн. гривень).
«Завдяки забороні реалізації вугілля у рядовому вигляді та ліквідації тіньових схем нам вдалося знизити собівартість видобутку вугілля. Це дозволило зняти навантаження з бюджету в 180 млн. гривень і направити ці кошти на капітальне будівництво. Тобто ми починаємо займатися розвитком, підготовкою нових робочих місць », – заявив перший заступник галузевого міністра.
Триває реалізація програм, спрямованих на забезпечення стабільності. Так, введений жорсткий контроль якості вугілля, що відвантажується споживачам; вперше за останні 5 років розпочато через ДП «Вугілля України» реалізація сортового вугілля, у тому числі понад 30 тис. тонн на місяць на експорт (35 млн. гривень); усунені посередники – укладені прямі контракти з металургійними комбінатами; проведена робота з світовими металургійними компаніями в частині забезпечення їх українським вугіллям і залучення іноземних інвестицій. «Ці заходи дозволили збільшити вартість реалізації вугілля з 600 до 900 гривень, що дає нам можливість до кінця року отримати в галузь більше 500 млн. гривень», – підкреслив Юрій Зюков.
Також, за його словами, проведена робота щодо зниження цін на матеріали та обладнання, що забезпечить до кінця року економію в 300 млн. гривень, а проведена ревізія і відмова від ряду непотрібних послуг дозволить заощадити ще майже 200 млн. по року
«Тому ті заходи, які ми запланували, дають нам впевненість у тому, що шахти будуть працювати, шахтарі видобуватимуть вугілля і мати стабільну роботу. Без вугілля Україні не можна. І уряд зробить все зі свого боку, щоб шахтарі це відчували і могли спокійно і впевнено працювати », – підсумував Юрій Зюков.
сайт Укрвуглепрофспілки