Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Липень 2014
П В С Ч П С Н
« Чер   Сер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Авторизація
Архів

DSCF5248Про те, як галузеве міністерство реалізує заходи щодо забезпечення ефективної роботи вугільної промисловості, розповів перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков на брифінгу в Кабінеті міністрів 19 червня.
За останній період, зазначив Юрій Зюков, вже вдалося здійснити ряд кроків і вивільнити суттєві кошти, які спрямовуються як на розвиток вугільних підприємств, так і на соціальне забезпечення шахтарів.
Зокрема, за прямими договорами між вугледобувними підприємствами та ДП «Вугілля України» в травні споживачам було реалізовано більше 1 млн. тонн вугілля на загальну суму більше 1 млрд. гривень. Крім того, розпочала роботу біржа, через яку реалізовано 400 тис. тонн вугілля марки Г – найбільш профіцитною марки, з реалізацією якої проблеми існують вже кілька років.
«При цьому міністерство докладає максимум зусиль, щоб видобуте вугілля було стовідсотково оплачено, що дозволяє зберегти робочі місця і в повному обсязі виплачувати зарплату», – сказав Юрій Зюков. Він додав, що своєчасно виплачується зарплата і на шахтах, які знаходяться в реструктуризації, а це близько 7 тис. осіб і фонд заробітної плати 198 млн. гривень.
Завдяки забороні реалізації вугілля у рядовому вигляді та ліквідації тіньових схем вдалося знизити собівартість видобутку вугілля. Це дозволило зняти навантаження з бюджету вже на 180 млн. гривень. Ці кошти спрямували на капітальне будівництво. «З бюджету проїдання, який йшов тільки на зарплату, ми починаємо займатися розвитком, підготовкою нових робочих місць», – підкреслив перший заступник міністра.
Триває реалізація програм, спрямованих на забезпечення стабільності: введено жорсткий контроль якості вугілля, який відвантажується споживачам; вперше за останні 5 років розпочато через ДП «Вугілля України» реалізація сортового вугілля, у тому числі і на експорт – понад 30 тис. тонн на місяць; укладено прямі (без посередників) контракти з металургійними комбінатами; проведена робота з світовими металургійними компаніями в частині забезпечення їх українським вугіллям і залучення іноземних інвестицій. «Ці заходи дозволили збільшити вартість реалізації вугілля з 600 гривень до 900 гривень, що дає нам можливість до кінця року отримати більше 500 млн. гривень», – сказав Юрій Зюков.
Також проведена робота по зниженню цін на матеріали та обладнання, що забезпечить до кінця року економію 300 млн. гривень. А проведена ревізія і відмова від ряду непотрібних послуг дозволяє заощадити ще майже 200 млн. гривень.
«Ті заходи, які ми запланували, дають нам впевненість у тому, що шахти будуть працювати, шахтарі видобуватимуть вугілля і мати стабільну роботу. Без вугілля Україні не можна. І уряд зробить все, щоб шахтарі це відчували і могли спокійно і впевнено працювати », – підсумував Юрій Зюков.
Крім того, вже в середньостроковій перспективі в міністерстві розраховують вивести роботу українських шахт на сталий розвиток. «Зараз ми працюємо над програмою розвитку вугільної галузі з точки зору її реформування. Робота спрямована на те, щоб вивести шахти на беззбитковість протягом 4-5 років », – заявив перший заступник міністра. При цьому він підкреслив, що в цій роботі серйозно вивчається світовий досвід реформування вугільної промисловості.

За матеріалами «Урядового порталу».