Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Вересень 2014
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Авторизація
Архів

 дяченко Понад  55   років   тому  над Захід­ним Бугом піднялися коп­ри перших шахт. Відтоді з надр Га­ли­чини ви­дано на-гора понад 340 мі­льйонів тонн твер­дого па­лива. Ви­добуток вугілля став га­рантом економічно­го  та  со­ціа­ль­­ного  роз­вит­ку регіону та ос­но­вою доб­­ро­буту для ти­сяч шах­тарсь­ких  родин. Нині  сут­тєво зрос­ли  об’є-ми  вуглеви­до­бутку та підвищено заро­бітну  плату.

 

Про це та інші аспекти діяль­но­сті державного підприємства в інтерв’ю з в.о. генерального ди­­рек­тора   державного  підприєм­ства    “Львіввугілля”   Анд­рієм ДЯЧЕНКОМ.- Андрію Павловичу, з якими ре­зуль­татами підійшли до свого профе­сій­ного свята гірники Прибужжя?

- Мені приємно константувати, що перед Днем Незалежності України і Днем шахтаря – 20 серпня державне підприємст­во достроково видало на-гора з початку року мільйонну тонну вугілля. До речі, то­рік ми вийшли на цей рубіж лише 7 жовтня. Це суттєва трудова перемога. Вона свід­чить про те, що розроблена нами вироб­ни­ча і соціальна програма розвитку в ре­гіоні вугільної галузі не лише стратегічно до­цільна, а й реальна у здійсненні.

- Поштовхом для поступу вуглеви­добувників є робота прохідників…

- Цілком вірно. Уже декілька років поспіль у підготовці очисного фронту ми маємо позитивні результати.І це, зауважу, незважаючи на всі виклики сьогодення: складні гірничо-гео­логічні умови, комбайни, що вичерпали свій ресурс тощо. Попри все це, наші під­земні скороходи демонструють ефективну роботу: станом на 20 серпня понад зав­дання проклали 1340 погонних метрів роз­кри­ваючих і підготовчих гірничих виробок. Випереджають виробничу програму всі без винятку прохідницькі дільниці держ­підприємства. Тому я впевнений: завдання на 2014 рік – прокласти 16 255 п.м буде виконано.

- Завдяки чому вдалося вийти на стабільну роботу? Назвіть колективи, які найбільше відзначилися.

- Успадкувавши славні традиції вете­ранів, ми продовжуємо їхні починання. Насамперед, зміцнено трудову і виробничу дисципліну, регулярно проводяться школи передового досвіду. Максимально вико­рис­то­вуємо внутрішні ресурси. У наших трудових колективах панує робоча атмо­сфера, дух трудового завзяття, відпові­дальністю за долю поставлених завдань прониклися всі керівники, відзначаються вмілою організованою роботою інженерно-технічні служби шахт і держпідприємства. Відтак зроблено багато конкретних кроків для нарощення і поліпшення якості вугіл­ля, його реалізації. Високопродук­тивну ро­боту демонструють гірники шахт “Вели­ко­мостівська”, “Межирічансь­ка”, “Відрод­ження”, “Лісова”, “Степова”. Знач­ний пос­туп останнім часом зробила “Червоно­­градська”. Тут у 439 лаві довели наванта­жен­ня на добу до 1360 тонн. Впевнений, що на такий рубіж вийдуть й інші колек­тиви.

- Безперечно, значним стимулом у виробничій діяльності були змагання трудових колективів, присвячених Дню шахтаря.

- Вони передбачали новітні технології організації праці, економії ресурсів, покра­щення  якості  вугілля. У цих  змаганнях найкращих  результатів  досягли вугле­видобувники  з  шахт  “Червоноградська” (бри­гадир Петро Гавілей), “Велико­мо­стівська” (Олег Фарина), “Межирічансь­ка” (Іван Стельмах) та прохідницькі бригади з шахти “Степова”, які очолюють Тарас Ку­рицький, Сергій Никитюк та бри­гада Вік­тора Васьківа з “Великомо­стівської”, які стали переможцями на честь нашого про­фесійного свята. Ці колективи пере­бу­вають на найбільш “гарячих точках” під­зем­них горизонтів і задають тон у роботі.

- Тепер знову повернімося до ву­гілля. Для нарощення видобутку по­тріб­но вводи­ти нові лави.

- Це питання постійно на порядку ден­ному. Адже від його вирішення залежить ритмічна робота шахт, фінансова стабіль­ність держпідприємства. У цьому році були здані в експлуатацію механізовані очисні забої на шахтах “Лісова” (№525), “Межи­річанська” (№389, 190), “Зарічна” (№120, 111), “Степова” (№122). Зараз ми працю-ємо над тим, щоб ввес­ти в експлуатацію нові лави на шахтах “Червоноградська”  (№346), “Степова” (№134), “Відродження” (306). Це доз­во­лить до кінця року довести середньо­­добовий вуглевидобуток до во­сьми тисяч тонн і забезпечити енергетиків та наш ре­гіон вугіллям для стабільної ро­боти в осін­ньо-зимовий період.

- Ще донедавна гострим було пи­тання збуту галицького вугілля. А яка нині ситуація?

- Як кажуть, під лежачий камінь вода не тече. Для вирішення цієї проблеми ми діяли спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості, органами міс­цевого самоврядування, профспілками. Як­що на початку року відвантаження скла­дало 45-47 тисяч тонн вугілля на місяць, то вже в червні реалізували 115 тисяч тонн. Це суттєво вплинуло на фінансовий стан держпідприємства – дозволило гасити борги і здійснювати розрахунки з кому­наль­никами, сплачувати податки, а також придбати обладнання для 122 очисного забою шахти “Степова”, 346 лави шахти “Червоноградська”.

- Завжди актуальне питання випла­ти та зростання заробітної плати…

- Вчасна виплата зарплати у повному обсязі – наш пріоритет. До того ж, у червні від­булося підвищення тарифних ставок і окладів, виходячи з розрахунку мінімаль­ної зарплати 1218 гривень.

Нині середня місячна зарплата пра­цівника ДП “Львіввугілля” складає 5,2 ти­сячі гривень, а гірників основних професій 8-8,5 тисяч. І це не межа. Адже нелегка шахтарська праця повинна відповідно й оплачуватися.

- Як червоноградським шахтарям співпрацюється з підприємствами-парт­­нерами?

- Не секрет, що донедавна наші сто­сун­ки із збагачувальною фабрикою були не­простими. Потерпали від цього обидві сторони. Та останнім часом ми маємо з ПАТ “Львівська вугільна компанія” повне взаєморозуміння, співпрацюємо на дого­вір­них умовах, здійснюємо розрахунки за збагачене  вугілля. Це ж стосується як енер­­­гетикив, так і інших підприємств. Зо­кре­ма, Нововолинського ремонтно-меха­ніч­ного заводу, який виконує для нас роботи з ремонту прохідницьких ком­-бай­­нів, мехкомплексів, аркових кріплень. До речі, для більш тісної співпраці нещо­давно ми там провели школу механіків з вибійного обладнання та заступників ди­ректорів шахт з виробництва.

- В антикризовій програмі держав­ного підприємства є пункт, що стосує­ть­ся раціонального використан­ня кош­тів… Реалізуючи  її  на  практиці, уже роз­почався процес передачі у кому­нальну власність шахтних гуртожитків.

- Так, звичайно. Адже утримання об’єктів соцсфери – дитсадків, гуртожитків, не закладено у собівартість тонни вугілля і видатки лягають на господарські служби шахт. А це десятки мільйонів щороку.Пе­редача цих об’єктів на баланс міста дасть можливість зосередити кошти на розвиток основного виробництва – вугле­видобутку. Згідно рішення сесії Червоно­град­ської місь­кої ради, на баланс КП “Житло­комун­сервіс” передано гуртожитки шах­ти “Вели­ко­мос­тівська” та ОЛК “Ровес­ник”. На черзі гуртожитки “Степової” та “Лі­со­вої”.

- До речі, що буде з шахтним фон­дом та спорудами шахти “Візейська”, яка припинила свою виробничу діяль­ність?

- На відміну від закритих шахт №1 “Чер­воноградська” та №5 “Великомостів­сь­ка”, де все покинуте, цього разу ми роз­по­рядимося майном по-господарськи. Ство­­­рена  спеціальна  комісія  з  пред­-став­­ників державного підприємства, Со­каль­сь­ких райдержадміністрації та рай­ради, яка готує  документи для пе­редачі місцевій громаді вивільнених спо­руд цієї копальні.

- Погодьтеся, що для продовження життя басейну потрібно будувати нові шахти.

- Так, працюючи над поточними питан­ня­ми, ми не забуваємо про перспективу. Шахти, що відпрацювали свій ресурс, закриваються. Тому нашими спеціалістами підготовлена програма модернізації дію­чих вугільних підприємств і будівництва нових, що дасть можливість в майбутньо­му значно наростити вуглевидобуток.

У цей передсвятковий день іще раз скажу: ми маємо перспективу і вона буде реалізована. Адже прибузькі надра збері­

гають майже мільярд тонн вугілля. Вселяє оптимізм і те, що молодь охо­че йде працю­вати у вибої. Ось і нещодав­но ми набрали групу з випускників Черво­но­град­ських гір­ничо-економічного коледжу і гірничо-бу­дівельного ліцею…

- Ви неодноразово наголошували, що стабілізація роботи ДП “Львіввугіл­ля”  -  результат співпраці з органами влади різних рівнів та профспілками…

- Недарма кажуть: один у полі не воїн. Безперечно, наша праця не була б такою успішною, якби не суттєва підтримка ву­гільної промисловості Прибужжя Прези­ден­том та Урядом. Велику увагу вирішен­ню наших питань приділяють Міністр енер­гетики та вугільної промисловості Ук­раїни Юрій Продан та його перший заступ­ник Юрій Зюков. Свій посильний внесок у роз­в’язання проблем шахтарського регіону роб­лять обласна державна адміністрація, міс­цеві органи самоврядування – Сокаль­ська райдержадміністрація під головуван­ням Олега Кожушка, міський голова Черво­нограда Ігор Чудійович, народний депутат України Степан Курпіль. Сподіваюся, що ця співпраця буде продовжуватися.

Адміністрація  держпідприємства кон­ст­руктивно співпрацює також з шахтар­ськими профспілками, які очолюють Олег Турчин і Михайло Шабля. Вони турбуються не тільки про соціальний захист гірників, а й спрямовують їхні зусилля на успішне виконання виробничого завдання.

- Жоден  житель  України не зали­шає­­ть­ся осторонь подій, що відбуваю­ться на Сході України. Мобілізовані до війська й шахтарі держпідприємства…

- За час проведення АТО з вугільних під­при­ємств мобілізовано понад 100 чоло­вік. Це інженерно-технічні працівники та робіт­ники, які пройшли строкову службу у Зброй­­них силах України або мають базову вій­сь­кову  підготовку.  Керівники  шахт  та проф­­спілки у цей нелегкий для країни час допо­магають солдатам-шахтарям. Прид­бано для них бронежилети високого класу захисту, каски, ліхтарики, відповідні одяг і взуття, також регулярно передаються в зону бойових дій продуктові набори та необхідні речі. Мобілізація зараз триває, і ми надалі дбатимемо про наших вої­нів, що стали на захист держави.

- Напередодні шахтарського свята вшановуємо не лише тих, хто сьогодні спускається у лави та забої, а й старше покоління.

- Випробуваним підґрунтям нових тру­дових звершень для гірників Прибужжя є і буде приклад наших славних ветеранів. Усе, чим сьогодні багатий і славний наш край стало можливим завдяки їхнім не­втомним і працьовитим рукам. Вони буду­вали шахти, піднімали на-гора перші тонни галицького вугілля і встановлювали рекор­ди вуглевидобутку та проходки, освоювали нову техніку, виховували поняття шахтар­ської честі і братства, творили трудову сла­ву басейну. Наші славні ветерани, а їх залишилося не так уже й багато, для кожного із нас є зразком чесного і сумлін­ного виконання своїх професійних обов’яз­ків. Низький наш синівський поклін Воло­ди­миру Мефодійовичу Грибуну, Миколі Сергійовичу Школяренку, Віктору Івано­вичу Лакіну, Василю Васильовичу Кудрен-ку, Євгену Івановичу Уланову, Андрію Степановичу Завадці, Володимиру Олек­сійовичу Демидову, Петру Васильовичу Ми­саку, Федору Антоновичу Нагорному, Ми­хайлу Петровичу Владиці, Віктору Ми­хайловичу Трубіцину, Василю Івановичу Полудненку і сотням їхніх побратимів, які крізь довгий час пронесли у своїх серцях незгасну любов до обраної професії. І у цей День шахтаря, як в попередні роки, в свята і в будні ми їх вшановуємо та бажаємо довголіття.

- Наша розмова відбувається на­пе­редодні Дня шахтаря ( 20.08.2014. – прим. автора) Ваші, Андрію Павловичу, побажання гірникам При­бужжя.

- Нехай наше свято – День шахтаря – зігріває кожного із нас взаємною любов’ю, щирою повагою та світлими подіями. Нехай наша чесна і сумлінна праця, як завж­ди, залишається символом тепла і світла, злагоди, сприятиме національному добробуту.

Володимир ЗІНЧЕНКО

За матеріалами газети «Гірник»