Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Жовтень 2014
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Авторизація
Архів

mpe.kmu.gov.ua9 жовтня, відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана на тему: «Вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії».

Міністр поінформував про прийняте Урядом відповідне розпорядження та причини такого рішення. Зокрема, повідомив про складну ситуацію у вугільній галузі, адже з 150 шахт 83 розташовані на території, підконтрольній російським сепаратистам, і фактично заблоковано видобуток вугільної продукції, яка необхідна для виробництва близько 30% електроенергії. «На складах на території, яка не контролюється українською владою, лежить 2,6 млн. тонн, а з них дефіцитного вугілля марок А і П там є 1,6 млн. тонн вугілля»,- повідомив Юрій Продан. Щомісячний дефіцит вугілля марки А і П становить 1,4 млн тонн.

Міністр наголосив, що тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії було введено розпорядження від 13 серпня 2014 року № 764-р у зв’язку з необхідністю поповнити запаси енергетичних ресурсів. Відповідно до Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії, такі заходи запроваджують на місяць.

За словами Юрія Продана, за цей період вдалося стабілізувати роботу: на максимальну величину піднято завантаження АЕС, завантажено блоки ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, якого достатньо в Україні, укладено контракт з ПАР щодо постачання 1 млн. тонн дефіцитного вугілля. Таким чином, протягом вересня ситуацію було стабілізовано. Проте є й невирішені питання. «Упродовж місяця ми не могли отримати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо додаткових коштів на закупівлю вугілля, яке імпортується. Ми сподіваємося, що у найближчі два дні Комісія прийме рішення по виділенню фінансового ресурсу генеруючим компаніям на закупівлю вугілля по нових цінах. Якщо таке рішення не приймуть, то може бути зупинка постачання вугілля на ТЕС, що призведе до введення графіків обмежень постачання електроенергії», – наголосив Юрій Продан.

Оскільки на сьогодні стан вугільної галузі не покращився, прийнято рішення про вжиття ще на місяць тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії. Міністр наголосив, що рівень розрахунків за електроенергію залишається також низьким – тільки по Донецькій та Луганській областях заборгованість з початку року становить 600 млн. гривень. За його словами, рівень розрахунків за електрику в Донецькій області становить 22 відсотки, а в Луганській – лише 9 відсотків.

Юрій Продан також прокоментував питання щодо можливих аварійних віялових відключень, наголосивши, що такі відключення здійснюють за командою диспетчера енергокомпанії у разі аварійної ситуації в енергосистемі, коли потрібно знизити споживання електроенергії.

За матеріалами сайту Міненерговугілля