Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Серпень 2015
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Авторизація
Архів

День вшанування у церквах західного обряду – 28 серпня, східного – 10 вересня.

Блаженний Августин – один з найвеличніших Святих, якого однаково вшановують християни східного і західного обрядів, праці цитують навіть протестанти. Не випадково цього достойника вважають Отцем Церкви, Учителем Церкви. І тут мова не про конфесійність, а єдину Христову спільноту.

Августин (354-430 рр.) – син Святої Моніки, спочатку грішний юнак, згодом святий каяник (він навернувся до християнства під впливом матері, через її молитви і духовні бесіди), єпископ Іппонський, різкий критик єретичних учень, церковний письменник, філософ народився і помер в Африці, в Римській провінції. Молоді роки провів у містах теперішньої Італії – в Римі та Мілані.

Один з істориків відзначив, що, як богослов, Аврелій Августин був трагічно самотнім у своїй епосі. Не зустрічалося сучасника, здатного відповісти чи заперечити Августину, дискутувати з ним на рівних.

Окремі припущення та постулати Святого, свого часу так і не осмислені критично й належно в Західній Церкві, набули плідного розвитку в подальшому католицькому богослів’ї. Теологічні доктрини Августина ніколи не втрачали актуальності.

Для нас життєпис і свідчення теолога збережені в його трактатах «Сповідь» і «Про місто Боже». Вони є пам’ятником безмежної Любові Августина до Господа.

Блаженний (саме так здебільшого іменують у посібниках з філософії) Аврелій Августин, за словами деяких сучасних дослідників, зрештою, як і минулого, завжди залишається «модерним Святим».

Хрестоматійний твір «Сповідь» розповідає про складний і сповнений пригод шлях до Бога, про напружені пошуки морального ідеалу. Багато хто з нас чув (можливо, й повторював) фразу: «Боже, дай мені цнотливості, але не зараз». Це – слова Святого Аврелія Августина, який не без жаху і докорів совісті, сумління згадував зухвалі поривання своєї молодості, гріховні витівки…

Однак головний герой «Сповіді» не автор, а Бог, до якого звернені й покаянні стогони душі, й воздається похвала та дяка Всевишньому, й ставляться непрості запитання…

Підготував Тарас ЛЕХМАН.