Директор Червоноградського гірничо-економічного коледжу Любомир Сольвар відзначає, що практично усі випускники гірничих спеціальностей знаходять перше робоче місце на шахтах Львівщини та Волині.
- Попит на шахтарську науку стабільний, – розповідає Любомир Михайлович. – Наша статистика така: за спеціальностями “Підземна розробка корисних копалин” та “Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв” у 2012 р. – 91 випускник, 2013 – 85, 2014 – 92, 2015 – 97 випускників. Понад половина з них, працюючи на копальнях, здобуває заочно вищу гірничу освіту. Завдяки давній тісній співпраці керівництво ДП “Львіввугілля” сприяє тому, що усі місцеві випускники працевлаштовані на червоноградські шахти, а решта знаходить роботу на волинських копальнях. З цьогорічного випуску станом на 1 вересня 36 чоловік вже стали до роботи, а до кінця року повинні прийняти решту.
Директор коледжу проінформував, що зараз на денній формі за державним замовленням навчається за гірничими спеціальностями 325 студентів та ще 19 – на платній формі навчання.
- Наш навчальний заклад йде у ногу з часом, і ми відразу реагуємо на зміну структури ринку праці. Цьогоріч, у зв’язку із зменшенням кількості працюючих на вугільних підприємствах області, на перший курс на гірничі спеціальності зараховано лише 80 студентів. Здобуваючи у нас гірничу спеціальність, студент має впевненість, що при сумлінному ставленні до навчання та добре зарекомендувавши себе під час виробничої практики, після отримання диплому він буде забезпечений роботою, – сказав на завершення розмови Любомир Сольвар.
За інформацією відділів кадрів шахт ДП “Львіввугілля”, у 2012-2014 роках, керуючись наказами держпідприємства, на “Великомостівську” прийнято 26 випускників гірничих спеціальностей Червоноградського гірничо-економічного коледжу, на “Межирічанську” – 34, на “Відродження” – 37, на “Лісову” – 49, на “Червоноградську”-35, на “Степову” – 41. Більша частина молодих гірників набуває шахтарського гарту на робітничих посадах, а найбільш ініціативні та грамотні працюють гірничими майстрами виробничих підрозділів.
До прикладу: гірничий майстер дільниці вентиляції і техніки безпеки шахти “Червоноградська” Олег Жук:
- На “Червоноградській” я продовжую шахтарську династію. Мій дід Павло працював гірничим робітником, бабуся Ольга – у ламповій. Моя мати Ольга працює у сепараторній, а батько Микола – електрослюсар, щоправда, на “Степовій”.
На цю шахту прийшов одразу після отримання диплому коледжу у 2012 році. Прийняли відразу гірничим майстром на ВіТБ. Опікувався мною та навчав, так би мовити, виробничих тонкощів шахтар-ветеран, гірничий майстер Іван Напора, який вже на пенсії. Дуже вдячний начальнику дільниці Олександру Заїці, його заступнику Миколі Семаку за те, що добре мене прийняли, показали, як вести документацію, спілкуватися з колективом, доручають виконувати обов’язки на час відпустки помічника начальника дільниці.
А випускник коледжу 2013 року Ігор Липінський на шахті “Межирічанська” працює гірничим робітником, проте вже неодноразово виконував обов’язки гірничого майстра вуглевидобувної дільниці №3.
- Ігор має гарні здібності стати гірничим інженером, – зазначає начальник дільниці Олександр Паращенко. – Прагне дізнатись якнайбільше про те, як функціонує шахта, специфіку ведення очисної лінії в ускладнених гірничо-геологічних умовах. Навчається заочно у Національному університеті водного господарства та природокористування на четвертому курсі.
Марія ЛУЦЕНКО
На фото: гірничий майстер дільниці ВіТБ шахти “Червоноградська” Олег Жук.
За матеріалами газети «Гірник»