Важливою мірою, щодо запобігання негативних наслідків аварій в шахтах є план ліквідації аварій. Це заздалегідь розроблений у всіх деталях план узгоджених дій працівників шахт і гірничорятувальних частин під час аварії.
План ліквідації аварій складається для кожної діючої шахти головним інженером на кожні 6 місяців (перше і друге півріччя) , узгоджується з командиром Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону, який обслуговує дану шахту і затверджується технічним директором ДП «Львіввугілля» за 15 днів до введення його в дію.
- Розробляється план відповідно до фактичного положення у шахті. Передбачені ним матеріальні та технічні засоби для здійснення заходів з порятунку людей і ліквідації аварій повинні бути у справному стані і необхідній кількості. Стан цих засобів перевіряється працівниками шахти та ЛВ ВГРЗ перед узгодженням планів ліквідації аварій на нове півріччя. Крім того всі пристрої і засоби протипожежного захисту в шахті щомісяця перевіряються начальником дільниці ВіТБ в присутності представника ЛВ ВГРЗ – розповідає начальник дільниці ВіТБ, шахти «Червоноградська» Олександр Заїка.
Працівники шахти ознайомлені зі способами оповіщення про аварії, шляхами виходу людей з аварійної та загрозливих ділянок, а також зі своїми обов’язками і правилами особистої поведінки на випадок виникнення аварії.
- До примірника плану ліквідації аварій, що знаходиться у диспетчера шахти, прикладаються бланки спеціальних перепусток на спуск людей в шахту під час аварії; оперативний журнал з ліквідації аварій; список членів допоміжної гірничорятувальної команди із зазначенням їх професії, домашніх адрес та телефонів, – розповів помічник начальника ВіТБ Ігор Шеренюк.