Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Грудень 2015
П В С Ч П С Н
« Лис   Січ »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Авторизація
Архів

Вони молоді, мужні, завзяті, не­зламні, готові власним життям бо­ронити наш  мир і спокій. Такі різні долі, але  об’єднані  в   одну єдину фрон­тову долю бійців АТО. Об’єд­нані любов’ю до Батьківщини, бо­роть­бою за цілісність і незалежність України, за наше щасливе майбутнє.

Василишин Андрій Михайлович(1)

Кулеметні  черги, артилерійське бом­бардування, поранення, полон та загибель побратимів… Все це дове­лося побачити на власні очі воїнам-шахтарям ДП “Львіввугілля”, які ще донедавна не могли й навіть повірити в те, що в ХХІ столітті наш російський су­сід розпочне цю кровопролитну війну. Однак реалії довели інше…

Понад дві сотні шахтарів держпід­приємства (кожен з них під час черго­вих хвиль мобілізації) вирушали на схід країни, аби захищати від смер­тельної небезпеки Україну, наш мудрий народ, нашу щедру землю. Хто вони захисники України, яку ціну платять, виконуючи громадянський обов’язок? Це ті, хто ще вчора жив мирним жит­тям, ростив дітей, планував майбутнє, видобував вугілля. Але одного дня зви­чайний мирний затишний уклад змі­ни­ли на фронтовий.

Воїни-шахтарі розповідали корес­пондентам шахтарського часо­пи­су, що, коли після  посилених  трену­вань на вій­ськових полігонах потрапляли в “га­рячі” точки зони проведення АТО, ба­чили, що обстріл, то наче гус­тий дощ падає, а, коли бомблять із “гра­­­дів”, кожен військовий достеменно знає своє місце і що йому робити. Ба­чили вщент зруйновані міста і села, сльо­зи на очах дорослих і дітей, зга­ду­ючи в ту мить своїх рідних, які зали­шилися вдома.

Хлопці розповідали, що весь час пе­ребування в “сірій” зоні АТО була постійна напруга, свист куль, вибухи во­рожих снарядів. А ще на початках до­шкуляв страх, який доводилось за допомогою товаришів переборювати. Один  із  наших  респондентів  сказав: “Вій­ни не боїться тільки немудрий, ад­же кожна людина має страх”. Також потрібно було слідкувати за кожним кро­ком,  бо невідомо, де саме на тебе чекає небезпека.

Там, на сході, відчутною була під­трим­ка шахт, на яких вони працювали. Каски та бронежилети, придбані для них,  рятували  від куль, а кошти, виді­лені  профкомами,  допомагали ви­жи­ти тоді, коли у провізію влучав сна­ряд і все згорало. Доводилось шукати їжу де прийдеться. Тоді й банку консер­ви ділили на  п’ятьох чоловік. А  ще з не­тер­пінням чекали довгоочікуваної від­пустки, щоб побачити рідних, друзів, зуст­рітися з колегами по шахтарській праці.

Згадували й за допомогу волон­те­рів, від яких отримували продукти хар­чу­вання, одяг, речі першої необхід­ності. З хвилюванням розглядали ди­тячі малюнки, читали вірші та листи з по­дяками за їхню хоробрість, мужність, по­бажанням миру, добра, надії у пере­могу. До речі, на Донбасі теж є люди, які, ризикуючи життям,намагалися при­везти солдатам воду, продукти. Бу­ли й зрадники. І ця зрада на їхній совісті.

А потім, через рік часу, настало та­ке вистраждане повернення додому… Обійми, братання, сльози радості і за­хоплені погляди молоді на центра­льній площі Червонограда – незмінні атрибу­ти зустрічі з воїнами-атовцями.

Фронт – це клітка, у якій солдатам доводиться напружено чекати, що буде далі. Всі  ті,  хто  воює  на  сході, викла­даю­ться на сто відсотків, щоб закінчити для України з перемогою цю війну. Ба­гато наших людей, які живуть далеко від  лінії  фронту, не  мають належної уяви, що там відбувається. Колись, мабуть, буде так, що у читачів майбут­ніх поколінь стискатиметься серце, мо­роз ітиме поза шкіру, а в жилах ки­пі­тиме кров, коли  вони читатимуть на шпаль­тах “Гірника” або в книгах роз­повіді воїнів АТО. А сьогодні ми по­винні усвідомлювати, що Батьківщина в небезпеці і, окрім наших солдат, ніхто не захистить рідних – маму і тата, сест­ру і брата, кохану людину, діточок.

…У небезпечній для  життя зоні антитерористичної  операції, залиши­лись боронити Україну шахтарі, які пліч-о-пліч працювали у вугільних за­боях з тими, хто вже демобілізувався. Там щодня змінюється військова об­становка. Час від часу противник ви­користовує міномети, велико­ка­ліберні кулемети, стрілецьку зброю. Обстріли то хаотичні, то при­ціль­ні. Пе­реговори щодо врегулю­вання ситуації на Донбасі тривають більше  року, але Мінський протокол так і не вступив в повну силу. Ворог своїми діями на­магається зір­вати мінські домов­леності. Однак па­м’я­тайте, наші воїни-захисники, що за нами правда і пе­ремога, і з нами Гос­-подь. Щиро ба­жаємо вам: “Повер­тай­теся, хлопці, живими!”. І вже на ву­гіль­ному фронті здобувайте свої пере­моги.

Лариса ГУМЕНЮК

 

На фото:   помічник   начальника діль­­ниці з вуглевидобутку шахти “Сте­пова”

 Андрій Василишин у зоні проведення АТО.