Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Лютий 2016
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Авторизація
Архів

Так про надзвичайну праце­люб­ність та високі людські якості Ярос­лава КОТИСА із завзяттям розпові­дають на шахті “Відродження”.котис

Легенди про начальника вуглеви­добувної дільниці у 1980-90 роках, який сам роздягався до “білухи” та нарівні з робітниками своїми руками закріпляв спряження лави із штреком та не піднімався з шахти доти, доки робота не була виконана, ходять се­ред мо­ло­дих гірників. А старші добре знають, що це правда та горді багато­річним знайомством з Ярославом Ми­колайо­вичем, який й досі працює на “Відрод­ження” майстром дільниці шахт­ного транспорту.

Родом Ярослав Котис з Луган­щи­ни. Там і досі живе його родина. Пев­но, найзаповітніша мрія шахтаря-щоб швидше скінчилася війна та, сту­пивши на батьківську землю, при­тиснути до серця рідних…  Його  батько  та  мати пра­­­цювали на шахті. Знаючи увесь “смак” праці вуг­лекопа, Микола Котис не хотів та­кої долі для сина. То­му піс­ля армії юнак приїхав до Ль­вова та працював на місцевому ав­тобусному заводі. Од­ного разу зуст­рів і покохав гарну чер­воноградську дів­чину, одру­жився і… доля-пустунка при­вела таки у шах­ту. Дванадцять років на “Бен­дюзь­кій”- це була добра шко­ла, час набуття впев­­­неності у своїх силах та ав­торитету.

-У квітні 1993 року перевівся на “Відродження”, а рівно через місяць став начальником вуглевидобувної діль­­ниці, – згадує ті золоті дні Ярослав Ми­­колайович. – Згодом кілька вуглевидобувних дільниць об’єднали в од­ну, четверту. Першими освоювали комп­­лекс КД-80. Різні були часи, але ко­лек­тив видавав по 2,5 -3 тис тонн ву­гілля щодоби. Рекорд – майже 4000 тис тонн на-гора за добу. Були часи!..

Згодом Котис вийшов “на регрес”, та, прикипівши до шахти душею та з величезним практичним досвідом за плечима, пішов працювати майстром на ДШТ. Зви­чайно, лише обслугову­ван­ням конвеєрних стрічок справа не обходиться. Хоча знову ж таки й тут є прикладом для усіх – першим при­їде, прогляне усю стрічку від техкомплексу аж до пород­ного відвалу та при­хо­дить на на­ряд, вже точно знаючи, де і що треба ро­бити. До шанованого гірника при­слухаються як керівники, так і робітники. Котиса поважають та ці­ну­ють у колективі за дисциплі­нова­ність та вмін­ня налагодити роботу, з ним радяться у важкій чи то життєвій, чи то ви­роб­ничій ситуації. І охоче про­ба­чають за різкість, вимогливість, бо сам досі працює за сімох й інших, як-то ка­жуть, стимулює викладатися до сьо­мого поту.

А ще Ярослав Котис пишається своєю родиною – тим тилом, що доз­во­­лив гордо йти по життю та віддава­тися роботі наповну. Готується від­міти­ти 35-річчя шлюбу з коханою дру­­жиною Іриною, радіє, що знайшли свою до­рогу діти: дочка Олена – ди­зайнер у Києві, а син Роман – заступ­ник на­чаль­ника дільниці ВіТБ на “Ве­лико­мос­тівській”. Турботливий дідусь, Ярослав Миколайович милується дво­ма онуч­ками, очікує, поки вони підрос­туть, та си­дячи на колінах у дідуся, слуха­ти­муть казки. Одна із них, напев­не, бу­де про шахту, у якій до підземних кош­товних багатств щодня відважно йду­ть лицарі з вогниками на чолі та сма­ком вугільного пилу на вустах…

Марія ЛУЦЕНКО

На фото: (зліва направо) чер­гова зміна – Любов Котик,  Ми­хайло Па­­но­вик, Ярослав Котис, Оль­га Ос­та­­пик та Ніна  Лесь.

За матеріалами газети «Гірник»