Геологорозвідувальна експедиція ДП «Львіввугілля» проводить розвідку вугільних пластів у Львівсько-Волинському кам’яновугільному басейні, починаючи з 1948 року.
У часи розпалу ведення розвідувальних робіт на вугільних теренах Західної України у штаті експедиції було понад сімсот працівників, десятки одиниць спеціалізованої бурової техніки, вантажні автомобілі тощо. У склад ДП «Львіввугілля» ГРЕ увійшла у липні 2013 року, а до тих пір працювала спочатку як підрозділ ВО «Укрвуглегеологія», згодом як ДП «Львівсько-Волинська ГРЕ».
Про колишні масштаби геологорозвідувальної експедиції годі й говорити. Майже за сімдесят років обстежено та розвідано великий обсяг територій. Наразі відомості про запаси твердого палива лише узагальнюються та уточнюються на підставі здобутих раніше практичних даних, ці роботи виконує невеликий колектив висококваліфікованих спеціалістів. Очолює ГРЕ досвідчений фахівець Роман Ровицький. Головний інженер Богдан Сірий, головний геолог Микола Король, провідний гідрогеолог Рімма Червякова, маючи десятиліття досвіду в царині геології, й досі натхненно розповідають про величезні поклади «чорного золота», про тисячі годин, проведених у полях під спекотним сонцем та проливним дощем, показують складені ними карти та до деталей згадують, як і коли велись ті чи інші роботи, до якого висновку прийшли у лабораторіях Львова, Харкова, Донецька, протестувавши дослідні матеріали, про відкритий лише у середині 70-х й так і не вскритий пласт V6 «Візейський», про Любельське і Тяглівське вугільні родовища, розвідані поля шахт третьої і четвертої «Червоноградських» шахт, тісну співпрацю з інститутами…
Протягом минулого року і зараз ГРЕ продовжує складання геологічних звітів про розвідку поля шахти «Степова», де пробурено понад 70 пошуково-розвідувальних свердловин, і резервного блоку шахти «Зарічна». З метою продовження ліцензій на водокористування шахтних водозаборів, здано в ДНВП «Геоінформ України» звіт про геолого-екологічну оцінку запасів підземних вод. Також складається зведений звіт та база даних про динаміку стану екологічного середовища Червоноградського геолого-промислового району.
У день професійного свята хочеться побажати ентузіастам непростої, лише зовні романтичної професії, яка насправді вимагає неабияких витривалості, терпіння, наполегливості, щоб вогник у очах не згасав, а їхні знання слугували на користь нашому шахтарському краю.
Марія ЛУЦЕНКО
Фото автора