Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Квітень 2016
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Авторизація
Архів

hgyLKP0mEt-big-reduce35026 квітня увесь світ відзначає День пам’яті загиблих у радіацій­них аваріях і катастрофах. Цьогоріч виповнилося 30 років від дня Чор­нобильської катастрофи, яка ста­ла найбільшою за всю історію ядер­ної енергетики у світі.

Чорною та гіркою увійшла дата 26 квітня 1986 року в історію людства. На благодатній землі українського По­лісся, майже в центрі Європи, за 110 км від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і еко­ло­­гічною катастрофою. Ось уже три десятиліття ця невигойна рана ятрить українську  землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, зав­дав шкоди здоров’ю мільйонів ук­раї­нців. Наслідки чорнобильської тра­гедії  ще  сотні літ відчуватимуть на со­бі майбутні покоління. Тієї страшної ночі у приміщенні четвертого енерго­блоку під час виведення його в плано­вий ремонт і проведенні випробувань турбогенератора стався вибух і виник­ла пожежа, яка перекинулася на дах третьо­го енергоблоку. Внаслідок вибу­ху була зруйнована покрівля четвер­того блоку і машинного залу.

У ті хвилини світ навіть не збагнув, що сталося. Першими відчули пош­товх вибуху та побачили велетенське полум’я меш­канці Прип’яті та навко­лиш­ніх сіл. Від­разу ж вплив радіа­ційного опромінювання відчули на собі жителі іншого міста, що знаходилося на відстані 18 км від станції – район­ного центру Київ­ської області – Чорно­биля.

На захист землі і народу України встали не лише пожежники, а й ті, хто брав участь у ліквідації аварії та будів­ництві захисної споруди – так званого об’єкта “Укриття”, який заховав залиш­ки зруйнованого реактора. Це робіт­ники атомної станції, що залишились працювати після вибуху, атомники з інших станцій, водії машин, що прий­шли на ліквідацію аварії. Це льотчики гелікоптерів, з яких у воронку закидали пісок, це і шахтарі, які під зруйнованим реак­тором будували фундамент сарко­фагу. Це були люди з усіх ку­точків Ук­раїни…

Проходять  роки. Чорнобильське ли­­хо розчинилося у мальовничій при­роді України, у її духмяному повітрі, у білосніжному цвітінні садів, у джерель­них криницях. Життя триває… Щороку біля пам’ятних знаків жертвам Чорно­биль­ської трагедії збираються предс­тав­ники влади та трудових колективів підприємств, установ, організацій, мо­ло­де покоління українців, щоб вшану­вати  пам’ять  тих,  хто загинув у тій стра­­ш­­­ній трагедії та побажати здоров’я тим, хто брав участь у ліквідації нас­лід­ків аварії. Проте, скільки б не про­йшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах ук­ра­їн­ців, ця трагедія навіки оселилась у люд­ських серцях. Чорнобильська ава­­рія стала для нас уроком, за який за­плачено дорогою ціною.

Врятований світ – найкращий па­м’ят­ник тим, хто загинув у чорно­би­льському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.