Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Червень 2016
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Авторизація
Архів

  Середина червня… Літо в повному розквіті… Дитячий та­бір “Ровесник”, що на Львів­щи­ні, знову дзвенить дитячими голосами. З ранку до вечора тут змагання, конкурси, ігри та роз­ваги. А ще плавання у ба­сей­ні, прийом оздоровчих про­цедур. А хочеш – відвідуй гур­ток, який тобі сподобається, чи перегля­дай фільм. І, звичай­но, ввечері дискотека.7

 Цьогоріч  до  “Ровесника”  на від­починок та оздоровлення при­їхала дітвора  з різних куточків Ук­раїни. Особливими  гостями  на весь сезон стали діти з Луганської об­­ласті. І саме з ними було органі­зовано зустріч, що проходила у фо­р­­маті “круглого столу”. Розмова з дітьми відбулася у теплій, родин­ній обстановці.

 Директор  оздоровчо-лікува­ль­ного комплексу “Ровесник” Ва­силь Карвацький тепло привітав присутніх, окреслив  тему  і  мету зу­ст­річі.

 - В.о. генерального ди­рек­­тора ДП “Львіввугілля” Андрій Дя­ченко,- сказав Василь Михай­ло­вич,- що­денно телефонує, цікави­ть­ся, як від­почивають діти, чи є якісь проб­л­еми.

Директор ОЛК також поділився спогадами про те, що “Ро­вес­ник” вже не  вперше  приймає дітей зі Сходу чи Півдня України.

- Жили тут діти з Алчевська, ко­ли місто серед зими залиши­ло­сь без опалення, відпочивали ді­ти з Донецька, проживали цілі сім’ї переселенців і з окупованого Кри­му. Тут завжди з розумінням ставилися до людських проблем.27

Розповів Василь Михайлович і про план  заходів на літо. Озна­йо­­м­ляться діти з іс­торичними пам’ят­ками нашого краю, пла­ную­ть­ся екскур­сії по “Золотій підкові Львівщини”. Діти з Луганщини відпочиватимуть тут ціле літо і ба­гато взна­ють про наш край.

- Бу­де­мо залучати їх і до духов­нос­ті: свят­ку­ватимемо разом Зе­лені Свята, Івана Купала, Спаса, – підсумував директор оздоровниці.

Василь Карвацький побажав ді­тям гарного відпочинку у таборі, щастя і миру.

 До слова долучилася вихова­тель дру­гого за­го­ну Світлана Бер­шан­ська, яка при­їхала разом з діть­ми з Гірської облас­ної спеціа­льної  загальноосвітньої  школи-інтер­нату і працює там логопедом.

- Наше  місто  Гірське  зна­хо­диться  у  сірій нейтральній  зоні роз­­межування. І, коли в 2014 році у нас йшли бої, діти  вчились пе­ріодично, не цілий рік, а у 2015 і 2016 роках заняття уже прово­ди­лись сис­тематично. Ми задоволені тим, що приїхали у “Ровесник”. Су­­му­вати тут ніколи. Для старших хлопців є де займатись спортом, для молодших – щоденно цікаві за­­ходи. Нещодавно побували у столиці  прибузьких  шах­тарів – Чер­­вонограді, у м.Со­калі завітали у музей “Шах­тарська слава”. Червоноград і Сокаль стали нам бли­зь­кими містами, адже ми теж із шахтарського краю.

Вихователь  третього  загону Ва­лен­тина Голуб, вчитель ук­раїн­ської мови обласної загальноосвітньої школи-інтернату м. Кремін­на, ділиться пережитим і на­бо­лілим:

 - Ми хотіли потрапити саме в цей табір, на Львівщину. У нашому міс­ті є  теж табір відпочинку, схо­жий на “Ровесник”, але під час об­с­трілів його зруйновано і ще повніс­тю не відновлено. Нас теж заста­ла війна.  Ми живемо неподалік м. Рубіжного – великого вузлового центру. Через наше місто прохо­дять основні шляхи на Харків і на Донецьк. За ці магістралі точилися бої, і люди від цього потерпали. У 2014 році випускного  не було, бо якраз йшли великі бої і праців­ники школи розібрали дітей з ін­тер­нату по домівках. Ночували в під­валах. Згодом наших дітей, як і дітей з м.Гірське,  відправили в м. Одесу, де вони перебували до 2015 року. Зараз уже потроху міс­то відбудовується, звели міст, на­лагоджуються комунікації. У нас також були шахти, але вони, на жаль, зараз недіючі.

Валентина Миколаївна була приєм­но  вражена  гостинністю, ува­гою, доброзичливим ставленням до них усіх працівників табору і просто відпочиваючих.

- Тут добре годують, гарне мед­обслуговування, – додала вона.

Спілкуючись із дітьми зі Сходу, ми поцікавились, чи подобається їм у “Ровеснику”, де б вони хотіли побу­вати, що побачити у Львів­сь­кому краї.  Одинадцятиклас­ниця Юля  Олійник  з третього  загону від­повіла за всіх:

 - Нам тут усе подобається: кон­­курси, дискотека, басейн. При­їжджали артисти Львівської філармонії  з цікавим  концертом.  Ми спіл­­­куємося з усіма дітьми у та­борі, навіть подружились. Хотіла би побувати у Львові, давно про це мрію.

Не оминули й питання духов­ності. Адже відомо, що на Сході України менше церков, люди не так масово відвідують служби Бо­жі, не всі релігійні свята святку­ють…

Валентина Голуб зазначила:

- Війна, напевно, змінила лю­дей, внесла більше віри в їхні сер­ця. Луганчани почали визнавати більше релігійних свят, святкують і Андрія,  і Катерини, і Водо­хре­ще… Приїжджають на Схід і волонтери-священики. Хотілося б по­бувати, на Львівщині під час Різд­вяних свят, адже давніх тра­дицій тут дотримуються до дріб­ниць. Ду­же велике враження справило на нас з дітьми бого­служіння у старовин­ному соборі св. Воло­ди­ми­­ра кап­лич­ка на території оздоровниці – це місце, де щодня хочеться звер­та­­ти­ся у молитві до Бога.

По закінченні зустрічі директор оздоровниці Василь Карвацький, як гостин­ний господар, запросив луганчан  на  зимові канікули до “Ро­весника”, де  так  колоритно у на­родному стилі святкують Різдво та інші релігійні свята.

Раїса СТАРКЕВИЧ

Фото Тараса БАНДУРIВСЬКОГО