23 червня у Червоноградському гірничо-економічному коледжі відбувся перший захист дипломів спеціалістів і магістрів за спеціальністю “Розробка родовищ та видобування корисних копалин”. Студенти навчались три роки на бакалавра і рік або ж півтора на спеціаліста і магістра. Також цього дня відбувся захист бакалаврів: студенти мали державний іспит і, відповідно, здобули перший у коледжі ступінь за напрямком підготовки “гірництво”. Наступна сходинка для них – спеціаліст і магістр, як для тих студентів, котрі щойно захистили дипломи.
- Це визначний день у їх житті, – зазначив директор Західного локального центру дистанційного заочного навчання Національного університету водного господарства та природокористування м. Рівне Валерій Корнієнко. – Надалі молоді люди мають можливість розвинути себе в обраній спеціальності або на виробництві, або йти далі в науку, в аспірантуру…
- Дякуючи директору коледжу Любомиру Сольвару, колективу викладачів, чудовій базі коледжу та високому рівню викладання дисциплін, – наголосив Валерій Корнієнко, – у Червонограді є можливість готувати добрих фахівців. Вони надалі продовжують навчання у вищій школі – Рівненському національному університеті, зокрема.
- Коледж закладає міцні підвалини знань, – акцентував він, – тому студенти долають наступні сходинки впевнено і успішно. Це яскраво продемонстрував захист дипломів спеціалістів і магістрів Рівненського університету. Усі 20 випускників продемонстрували гарні знання. Оцінки – лише відмінні та добрі, “трійок” – нема. Працевлаштування – широкого діапазону: від вугільних шахт до відкритих родовищ.
Високо оцінив рівень знань і підготовки червоноградських студентів доктор технічних наук, професор Національного гірничого університету м. Дніпро, завідувач відділом інституту геотехнічної механіки Академії наук України Володимир Надутий. Він у Червонограді вперше і був подивований навчальною лабораторною програмною базою коледжу. Вона краща, ніж у вузах Дніпра. Підготовка студентів у Червонограді на гірничі спеціальності на дуже високому рівні. Звідси, певен, і починається активне володіння обраною професією.
Дипломні роботи випускників, до речі, тематично орієнтували на модернізацію обладнання, вдосконалення технологій виробництва, тобто впевнено “заглядали” у майбутнє.
Світлана РАТУШНЯК
За матеріалами газети «Новини Прибужжя»