Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Лютий 2017
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Авторизація
Архів

МарченкоЧимало подій, що визначили історію шахтарського Червонограда, пов’язані з ім’ям Василя Давидовича МАРЧЕНКА – гірника за фахом, знаної людини у Львівсько-Волинському вугільному басейні, повного кавалера знаку  «Шахтарська слава».

 Уродженець Брянщини, у 1949-1953 роках здобувши освіту у Львівському гірничому технікумі нелегку працю шахтарів спробував у Золочеві, згодом  працював на вугільних підприємствах Донеччини. Ініціативного працівника відразу вирізнили у шахтарському колективі за працелюбство та дисциплінованість. Коли приїхав у молодий Червоно­гра­д, припав йому до душі цей чудовий край, його люди, традиції.  Вирішив у Галичині пустити своє коріння. Згодом запросив сю­ди батьків і братів Анатолія і Миколу.

Вся подальша трудова діяльність Василя Давидовича була тісно пов’язана із вугільною промисловістю Західної України, зокрема, з Червоноградом.

Місто тоді активно розбудовувалося. У стислі терміни будувалися тисячі квадратних метрів житла, лікарні, Палац культури, стадіон «Шахтар», Будинки культури в місті Соснівка й селищі Гірник, кінотеатри, Палаци спорту, мототрек, пла­ва­льні басейни, розвивалися  дитячий табір та шахтарський санаторій, де зараз базується  ОЛК “Ровесник”, спортивні школи… Насаджені дерева і тисячі чудових кущів тро­янд перетворили промисловий центр у затишне зелене місто-сад. Тоді ж стали до роботи панчіш­на, швейна фабрики та інші підприємства, де було створено тисячі робочих місць для дружин гірників. Максимально плідною була Ваша співпраця з адміністрацією шахтарського об’єднання. У числі Ваших друзів були Герої Соціалістичної Праці Іван Чуркін, Анатолій Акімов, Григорій Сирота, Степан Гапон, Володимир Грибун… Вийшовши на заслужений відпочинок у 1984 році, Ви, шановний Василю Давидовичу, залишили наступникам квітуче місто з добре налагодженою інфраструктурою.

Зараз Василь Давидович разом з дружиною Любов’ю Іванівною (до речі, 12 лютого вона також відзначатиме свій ювілей) проживають у Львові, займаються садівництвом на дачній ділянці. Поважний вік не дає змоги відвідувати Червоноград так часто, як би хотілось. Але серце його тут, у шахтарському краї. Коли добрим словом, коли дружньою порадою він підтримує молодих гірників. Завжди з цікавістю знайомиться з червоноградськими новинами у пресі.

Вельмишановний Василю Давидовичу! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого прекрасного ювілею. Адміністрація  ДП “Львіввугілля” та колектив шахтарів щиросердечно вітають Вас із 85-річчям від  дня народження. Це величезний життєвий досвід, це роки щастя і турбот, радощів і прикрощів. Де б Ви не працювали, у якому оточенні не були, яких би висот не досягали, завжди були доброзичливим до людей і вимогливим до себе. Усе зроблене Вами – непідвладне плину часу і зміні поколінь. Бажаємо Вам міцного здоров’я та людського щастя. Нехай родинне тепло, людська вдячність та пошана будуть вірними супутниками на довгії та благії літа.