Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Березень 2017
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Авторизація
Архів

загруженоУ п’ятницю відбувся круглий стіл «Актуальні питання вугільної галузі України: реформування, фінансування та безпека праці» під головуванням в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського та Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика. У заході також взяли участь народні депутати, голови галузевих профспілок, експерти від громадськості.

 Міністр Ігор Насалик презентував бачення Міненерговугілля України щодо подальшого розвитку вугільної галузі та повідомив, що наступного тижня презентує відповідні напрацювання на засіданні Уряду.

 У виступі Міністр окремо зупинився на питанні формування балансу електричної енергії та наголосив, що виробництво електроенергії зросло на 4 млрд квт год,  водночас навантаження на теплову генерацію зменшилося за рахунок використання атомної генерації та гідроенергетики.

Ігор Насалик зазначив, що теплова генерація поступово зменшує використання вугілля антрацитової групи шляхом зміщення та переходу н спалювання вугілля газової групи, щоб  забезпечити достатньою мірою  ТЕС енергоресурсами. В умовах надзвичайних заходів в енергетиці Міненерговугілля збалансувало роботу енергосистеми, а також зробило два важливі кроки: ініціювало проект постанови щодо заборони ввезення вугілля з території РФ з метою уникнення зловживань на ринку вугілля, а також звернулося до посольств країн, які видобувають вугілля марки «А»,  для розгляду можливості постачання вугілля до України. Наразі, за словами Міністра, частина генеруючих підприємств уже уклали відповідні угоди.

Щодо подальших планів  розвитку вугільної галузі Ігор Насалик наголосив, що найпершим завданням є розв’язання проблеми збитковості шахт. Практично всі 33 державних підприємства у 2016 році були збитковими. Водночас за рік три підприємства виведено на відповідний рівень рентабельності. Тому виведення підприємств на рівень беззбитковості є ключовим завданням Міністерства.

Міненерговугілля, за словами Міністра, має намір зменшити кількість шахт з 33 до 26, при цьому планує не зменшити, а навпаки, збільшити видобуток вугілля з 5,8 млн тонн до 8,7 млн тонн.  Цього результату вдасться досягти завдяки модернізації, технічному переоснащенню шахт та введенню нових лав. Для цих цілей вже цього року в бюджет закладено 800 млн гривень та передбачено 1 млрд грн кредитних коштів під державні гарантії.

Міністр також наголосив, що пріоритетом залишається створення належних та безпечних умов праці гірників, забезпечення їх засобами індивідуального захисту. Незважаючи на те, що фінансування здійснювалося недостатньо, а 2016 року на заходи з охорони праці  зовсім не було виділено бюджетних коштів,   вугільні компанії з власних коштів виділили у 2015 році 58,6 млн гривень, а у 2016 році удвічі більше – 94 млн гривень.

Міністр також зазначив, що Міненерговугілля поставило за ціль досягти максимальної відкритості, у тому числі й у вугільній галузі.  З цією метою утворено Робочу групу, до якої увійшли народні депутати, представники профспілок,  ГМ «Опора» для здійснення аналізу державних  закупівель обладнання для шахт. Це дало можливість виявити численні факти завищення цін та дозволило зменшити витрати на придбання відповідного обладнання. Така робота, зазначив Міністр, триватиме й надалі.

Ігор Насалик  також повідомив про наміри щодо створення Національної вугільної компанії. Проект відповідної постанови передано на розгляд Уряду. Компанію пропонується створити з метою оптимізації роботи шахт та зменшення витрат, зокрема на утримання працівників, не задіяних у виробничому процесі. Зазначені заходи дозволять, за попередніми підрахунками, зекономити 1,5 млрд гривень.

«Я достатньо оптимістично дивлюся на перспективи роботи галузі та підтримую пропозиції щодо подальшої приватизації шахт», – підсумував Міністр.

 Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=qAVHo7DMmqw

За матеріалами сайту Міненерговугілля