11 червня в Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (Палац Потоцьких) в рамках святкування ювілею міста Кристинополя-Червонограда – 325-річчя відбулися презентації двох виставок місцевого художника, геолога, який пропрацював вісімнадцять років в геологорозвідці по обслуговуванню шахт міста Червонограда та краєзнавця Сергія Солодкого «Палацово-парковий комплекс Потоцьких у Кристинополі» та «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого».
Працівники музею, де директором Галина Гриник, займаються дослідженням історії нашого міста протягом тривалого часу. Адже ця історія переплітається із історією Галичини, Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Радянського Союзу та Незалежної України. Саме завдяки таким людям – краєзнавцям Олександрові Коркішко та Сергію Солодкому постала копія Палацу Потоцьких.
- Ми з Галиною Євгенівною з 2007 по 2009 роки по кропицях вивчали, яким має бути цей палац, – розпочав розмову Олександр Коркішко. – До цієї роботи ми хотіли залучити студентів із архітектурних факультетів, бо вони мають досвід робити такі макети. Це бажання ми виносили протягом 6-7 років, але коли до нас приєднався Сергій Солодкий – це все прискорилося. Він, не вагаючись, взявся до цієї кропіткої роботи.
- Цю ідею я також виносив давно, – долучився до розмови Сергій Солодкий, – і, коли розпочав роботи над макетом, а це не є точна копія, лише реконструкція, почав цікавитися самим палацом, його художниками та архітекторами того часу. Тут представлена копія Палацу Потоцьких у зменшеному вигляді в двісті раз. В моїх планах відновлення паркового комплексу, а також церков святого Юрія та Володимира. Робота для мене хоч важка, але дуже цікава.
Частину цього макету Сергій Солодкий присвятив своїй дружині Анні.
У другій частині виставки Сергій Солодкий презентував свою «Чорно-білу веселку у графіці». Це вже друга виставка у палаці Потоцьких, перша відбулася минулого року, де він представляв свої живописні роботи.
- Ці роботи із далекого 1996 року і по сьогодні, – розповідає Сергій Степанович. – Ці малюнки стали для мене, як свобода. Я беру аркуш паперу, ставлю на ньому крапку і починаю творити свої картини не знаючи, що з цього буде, бо малюю я з голови. Сьогоднішню виставку я присвячую своєму кумирові, покійному кардиналу Любомиру Гузару, а його портрет передаю Червоноградській філії Львівського музею історії релігії.
Насамкінець презентації з нагоди святкування 325-річчя Кристинополя-Червонограда краєзнавці міста подарували музею макет палацово-паркового комплексу Потоцьких в м.Кристинополі, а також вручили дарчий лист.
Музейні працівники запрошують червоноградців та гостей міста відвідати виставки, які будуть тут експонуватися протягом літа. Музей працює щодня, крім понеділка з 9 до 17 години.
Прес-служба ДП «Львіввугілля»