Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Серпень 2017
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Авторизація
Архів

Здійснення робіт з монтажу-де­монтажу необхідні кожному ви­робництву, специфіка яких пов’я­за­на з експлуатацією обладнання. Не виключення складають й вугі­льні підприємства.

На шахті “Ве­ли­ко­мостівська” діль­ницю з монтажу-демонтажу гірничошахт­ного обладнання очолює Мар’ян МИ­ГАЛЬ, досвідчені спеціалісти якої гарантують від­мін­ну якість робіт і суворе дотри­ман­ня всіх норм і вимог щодо їхнього ви­ко­нан­ня.DSCN9529

- Перед спуском у шахту всі еле­менти, що складають устат­ку­вання механізованого комплексу, і засоби механізації монтажно-де­мон­таж­них робіт необхідно старанно ог­лянути і привести в повну налагод­же­ність, – роз­почав розмову Мар’ян Зіновійо­вич. – І, коли обладнання до­с­тавлено у підземку, настає час для його вста­нов­лення. Займатися мон­та­­жем ла­ви повинні виключно про­фесіонали, адже від того наскільки грамотно вста­новлений мехкомп­лекс чи гірни­ча ви­їмкова машина, залежить не тіль­ки якість роботи, а й безпека лю­дей. До робіт з монта­жу-демонтажу мех­комп­лексів допус­каю­ться робіт­ники, які пройшли нав­чання з прог­ра­ми “гірничомонтажник підземний”. Пе­ред початком робіт кожен праців­ник повинен ознайоми­тись  під підпис з тех­нологічним про­ек­­том на монтаж (демонтаж) меха­нізованого комплек­су, заходами щодо безпеки і планом ліквідації аварій.

- Мар’яне Зіновійовичу,скажіть, будь ласка, скільки часу витрачається на монтажно-демонтажні операції об­ладнання, на якому працюють вуглевидо­бувники?

- Насамперед тривалість робіт за­ле­жи­ть від довжини лави – чим довший очис­ний забій тим більше часу витрачається. У середньому монтажні роботи ведуться до 55 днів, приблизно такий же період зай­має й демонтаж. Звичайно, все зале­жить від комплектації обладнання, орга­ні­зації праці робітників та механізації про­цесів, які  застосовуються  під час вико­­нан­­ня робіт. Через характерні причини – не­своєчасну підготовку конвеєрного штре­ку (монтаж), або складні гірничо-геологічні умови (демонтаж) може бути незначна за­тримка термінів. Це природньо, якщо є де­фіцит ресурсів – людської сили, фінансів чи підземного простору. Буває, що роботи з демонтажу секцій ведуться з відставан­ням від Графіка виконання робіт через від­вали породи по всій  довжині лави, що значно ускладнює демонтаж і кріплення відробленого простору.

- Якщо обладнання необхідно де­мон­­тувати не з метою утилізації, а, ска­жі­мо, аби перемістити  його в інше місце, звісно, без допомоги кваліфікова­них майстрів не обійтися. Кому Ви дору­­ча­єте виконання таких робіт?

- Так, робітники, а їх на дільниці 86 чо­ловік, повинні не тільки професійно де­монтувати обладнання, а й провести його монтаж на новому місці, тобто у лаві, яку незабаром будуть відпрацьовувати шах­тарі, таким чином забезпечивши надійну роботу після його транспортування. Об­лад­нання, яке вже спустили в шахту, роз­вантажується обережно, аби не пош­ко­дити. Сьогодні використовуємо те, що є, ви­бирати немає з чого. Як і на кожній шахті ре­­монтуємо, реставруємо, доводимо до ро­­бочого стану… Монтаж (демонтаж) – ро­бо­та не з легких. Багато що залежить від спе­цифіки самого обладнання, з яким до­водиться працювати. З віддачею пра­цю­ють гірничомонтажники Олег Денисюк і Кос­тянтин Куценко, Петро Коляда, Олек­сандр Петрук, Володимир Іванечко, Дмит­ро Проскура, Андрій Андрущак і Ігор Гаври­лів,а налаштовує робітників бригадир Ро­ман Струс, кваліфіковано виконують наря­ди й електрослюсарі Андрій Філюшко та Роман Гнатів, кріпильники Василь Яс­труб, Сергій Шурко, Микола Ключка, Ан­дрій Дуб­ський. Із ітеерівського складу діль­ниці я мо­жу повністю покластися на зас­тупника Во­лодимира Гвоздя та гір­ничого майстра Івана Лозинського. А, зре­ш­тою, кожен пра­цює добросовісно, адже без цьо­го у підземці ніяк.

Кінцевий результат, тобто, якісний і своє­часний монтаж-демонтаж шахтного об­­ладнання, що дозволить шахтарям пла­но­во видобувати вугілля, залежить від вмін­­­ня робітників ДМДГО. Тому працівники всіх професій удосконалюють свої знання в шахтному учбовому пункті один раз на п’ять років. У 2016 році підвищили квалі­фікацію без відриву від виробництва 17 гір­ни­чомонтажників. Буває, хтось хоче ос­вої­ти іншу професію. Тоді його скеровують на навчання в Червоноградський УКК. При­кладом є гірник підземний з ремонту гір­ничих виробок кмітливий та відпові­да­льний Андрій Турко. В Учбово-курсовому ком­бінаті він отримав посвідчення на пра­во працювати кріпильником. І не він один, хто з часом збільшує коло своїх про­фе­сійних здібностей.

- Нещодавно через ускладнені гір­ничо-геологічні умови шахтарі не змог­ли до кінця відпрацювати лаву № 116. Разом з фахівцями ДП “Львіввугілля” ця складна ситуація була розглянута і екстренно приймалося рішення зупинити цю лаву та у стислий період часу підготувати 416. Як працівники дільни­ці МДГО спрацювали, аби гірники віднови­ли видобуток вугілля?

- На початку квітня була зупинена 116 лава, шахтарі не видавали вугілля на-го­ра. Щоб забезпечити очисний фронт робіт, перед робітниками дільниці було постав­лене відповідальне завдання: у стислий термін змонтувати мехкомплекс у 416 лаві. Нам на допомогу передали двадцять чо­ловік з вуглевидобувної дільниці №3, вони виконували необхідні на той час роботи, адже всі були зацікавлені у відновленні ви­­добутку вугілля . Монтаж (демонтаж) три­­вав місяць, частина секцій була в ре­зер­ві, а інша – піднята на-гора для ремонту. Робітники, які були задіяні, проявили спритність, своєю роботою показали ба­жан­ня якнайшвидше впоратися із поставленим перед ними дорученням. І на початку трав­ня, завдяки старанням всіх, хто працював на результат, вуглевидобуток було відновлено.

Головний маркшейдер шахти “Великомостівська” Віталій МУДРИК :

- Наприкінці 2016 року було вве­дено в роботу 116 лаву по низькозольному пласту “Сокальський” із запасами 116 тисяч тонн вугілля, яку планували відпрацьовувати до липня 2017 року. В квітні ускладнились гірничо-геологіч­ні умови – змінювалась потужність пла­с­та від 1,4м до 0,7м, в основному бу­ли перепади по верхній сполуці, та й чи­сельні тектонічні порушення усклад­­нювали роботу лави. Значно спо­віль­нились темпи ведення робіт, ву­гільний пласт розмило, відбулось пов­не його за­міщення породами покрівлі, практич­но по усій довжині лави. Аби ви­й­ти із си­туації, що склалася, треба було чим­скорі­ше приймати радикаль­не рішення. Розглядалися два варіан­та – або пере­ходити  через породний ви­­бій, що став на перешкоді, та про­суватися далі по панелі діючої лави, чи взагалі припи­нити видобуток у цій лаві. Однак у шахтар­ській практиці вже є негативний дос­від такого стрім­кого переходу – ни­щи­ться вуглевидо­бувна техніка, шах­та­рі не взмозі вести видобуток згідно з доведеним для них завдан­ням.

Тому разом із фахівцями ДП “Ль­вів­вугілля” прийшли до висновку – у цих складних обставинах варто зу­пи­нити 116 лаву та перейти у лаву 416 плас­та “Межирічанський” (тут за­пасів вугілля 130 тис.тонн). З 5 квітня си­ла­ми працівників вуглевидобувної ді­ль­ниці №3 та дільниці МДГО розпо­чали демонтаж устаткування 116 лави з пе­ре­монтажем у лаву 416. Через мі­сяць інтенсивних робіт, 5 травня, 416 лава за­працювала. За прогнозами вуг­ле­видобуток у 416 лаві шахтарі будуть вес­ти до грудня 2017 року. Це, звісно, були надзвичайно пришвид­шені темпи введення лави у роботу, однак резу­ль­тат не забарився і у черв­ні шахтарі видали на гора 24 тис. 380 тонн вугіл­ля при плані – 22 тис.100 тонн, серед­ній добовий вуглеви­до­буток становив 1000 і більше тонн, а станом на 27 лип­ня – 23 тис. 851 тонну, що на 2806 тонн більше, ніж було за­плановано.

- Від прави­льної розстановки пра­ців­ників дільни­ці, їхній якісний та кі­ль­кіс­ний склад на кожному конк­рет­но­му робочому місці має вирішальне значен­­­ня. Якими робо­та­ми на сьогодні зайняті спеціалісти ДМДГО?

- Монтажно-демонтажні роботи наразі не ведуться. Робітники виконують суто під­го­товчі доручення – шахтарі відпрацьо­вують 416 лаву, а ДМДГО проводить ре­монт гірничих виробок. Гірничі робітники з ремонту гірничих виробок перекріплюють відкотний штрек, гірничомонтажники – від­новлюють штрек по 417 лаві, в яку вугле­ви­добувники перейдуть одразу після від­працювання запасів у 416. Доставляються лісоматеріали в шахту, силами спе­ціа­ліс­тів готується обладнання на поверхні для спуску у підземку. Одним словом, ро­боти проводяться безперервно протягом доби, виконання їхнього обсягу передає­ться по змінам.

Лариса ГУМЕНЮК

На фото: начальник дільниці МДГО Мар’ян Мигаль (другий зліва) та (зліва направо) гірник з ремонту гірничих виробок Володимир Лунін, бри­гадир дільниці Роман Струс  та гірни­чо­­мон­­та­жник Степан Ярмух; гірники першої зміни у 416 лаві, началь­ник вуглевидобувної дільниці Ана­толій Потопа (у центрі).

За матеріалами газети «Гірник»