Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Серпень 2017
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Архів

400Реформа вугільної галузі вкрай нагальна для України. Щороку ми можемо видобувати на 2 млн. тонн вугілля більше, ніж зараз. Уряд має своє бачення реформування вугільної промисловості, яке концептуально підтримується профспілками гірників та шахтарів. Про це в ході першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, спільними зусиллями з громадськістю та профспілками розроблено та схвалено Концепцію реформування вугільної галузі країни до 2020 року. У рамках Концепції  планується 33 державні шахти передати у новостворене державне підприємство – «Національну вугільну компанію», яке має визначитися, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації.

«В рамках однієї державної компанії досить просто вирішувати адміністративні питання, менеджмент зможе набагато швидше і простіше передавати обладнання з безперспективних шахт на інші об’єкти. За попередніми оцінками, утворення такої компанії дасть економію витрат на утримання збиткових шахт на суму 1,5 мільярда гривень в рік. Ці кошти можна буде направити на модернізацію вугільних підприємств», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Чітке бачення Уряду щодо реформування українських шахт міститься також в проекті нової Енергетичної стратегії України до 2035 року, зауважив Володимир Кістіон. В ній містяться ключові цілі держави у вугільному секторі. Це, зокрема:

• оптимізація структури вугледобувних та інших державних підприємств вугільної галузі, покращення економічних та технічних показників їх діяльності;

• розвиток необхідної інфраструктури для посилення спроможності України забезпечувати обсяги експортно-імпортних операцій з вугільною продукцією;

• перехід на самоокупний видобуток з переорієнтуванням державної підтримки на охорону праці й захист навколишнього природного середовища;

• досягнення рівня видобутку вугілля, який забезпечить споживачів енергетичного вугілля переважно паливом національного видобутку.

«Ми поставили завдання покращити фінансово-економічний й технологічний стан вугледобувних підприємств, створити привабливі умови для залучення інвестицій в розвиток галузі, яка вкрай потребує повної модернізації, а також розв’язати питання соціальної сфери та екології в шахтарських регіонах. В перспективі ми бачимо українські шахти самодостатніми й прибутковими. Якщо нам це вдасться, то в найближчій перспективі в нас фактично не буде збиткових шахт», – резюмував Віце-прем’єр-міністр.

За матеріалами сайту Урядового порталу