Це прислів’я влучно характеризує Романа ДЗЮБУ. Молодий інженер вже три роки очолює дільницю налагодження підземного електрообладнання Шахтоспецмонтажно-налагоджувального управління.
Випускник одного з найкращих технічних вишів – Львівської політехніки, дипломований інженер в галузі радіотехніки та телемовлення Роман Дзюба вісім років тому прийшов у колектив ШСМНУ, добре відомий високим рівнем технічної підготовки та раціоналізаторськими напрацюваннями. Стверджує, що зацікавленість професією виникла ще в дитинстві, а перші технічні тонкощі дізнався від свого дідуся Михайла Лозинського, який працював на шахті “Відродження” телефоністом. Маючи за плечима досвід роботи на дільниці автоматики на шахті “Межирічанська” після закінчення Червоноградського гірничо-економічного коледжу, молодий фахівець вже мав уявлення про підземне електрообладнання копалень, тому швидко став провідним інженером з його налагодження, а згодом й очолив виробничу дільницю “Наладки”.
- Колектив нашого підрозділу, а це 23 фахівця, займається ревізією та налагодженням шахтного високовольтного та низьковольтного електрообладнання, – розповідає Роман Віталійович. – Виконуємо роботи по налагодженню підземних, центральних та дільничних підстанцій обладнаних високовольтними комірками, пересувними трансформаторними підстанціями, налагоджуємо стовбурну сигналізацію підйомних установок, ревізуємо та налагоджуємо апаратуру телемеханіки “Вітер”, перевіряємо час спрацювання реле витоку струму, також займаємося ревізією та налагодженням апаратури управління та автоматизації конвеєрних ліній.
Наших спеціалістів залучають до роботи не тільки на шахтах ДП “Львіввугілля”, але й на діючих волинських шахтах, а також на шахті №10 “Нововолинська”, що будується. На цій копальні нами було проведено монтаж та налагодження апаратури шахтної стовбурної сигналізації АШС “Днепр”, яка призначена для координації дій персоналу по управлінню підйомної установки під час операцій з видачі вантажу, а також під час аварійного вивезення людей на поверхню скіпами за планом ліквідації аварій. Це новинка, аналогів якій на наших копальнях немає, тому довелося швидко технічно освоювати її.
- За кожною бригадою закріплені об’єкти, – продовжує начальник дільниці. – Бригади під керівництвом електрослюсарів підземних Романа Федоруся, Сергія Дучинського і Олега Кравчука проводять ревізію та налагоджують високовольтні комірки РВД-6, ЯВ-6400, КРУВ-6 та перевіряють і регулюють блоки максимального струмового захисту УМЗ, ПМЗ, СЗП, БТЗ-Т, БКЗ-3 на шахтах ДП “Львіввугілля” та ПАТ “Шахта “Надія”. Провідний інженер Андрій Нагірняк та електрослюсар підземний Андрій Ганіткевич займаються заміром часу спрацювання реле витоку струму, інженер шахтної поверхні Василь Славчаник та електрослюсар підземний Ігор Дзядик налагоджують апаратуру телемеханіки “Вітер” для управління вентиляторами місцевого провітрювання та високовольтними комірками. Ревізією та налагодженням апаратури управління та автоматизації конвеєрних ліній займаються електрослюсарі Олександр Костенко та Володимир Гаврилюк. Ревізію стовбурової сигналізації на шахтах ДП “Львіввугілля” та ПАТ “СГХП “Полімінерал” проводять електрослюсарі Роман Романишин, Сергій Затіраха і Віталій Чайківський. Бригадир Ігор Музика та електрослюсарі Сергій Рабієвський і Василь Шаварський перевіряють час спрацювання реле витоку струму, проводять ревізію та налагоджують високовольтні комірки, перевіряють і регулюють блоки максимального струмового захисту, здійснюють налагодження стовбурної сигналізації підйомних установок на копальнях Волині.
Більшість робіт проводяться у копальні на глибині 500 метрів, робітники чітко дотримуються затвердженого на початку року графіку виконання ревізійно-налагоджувальних робіт, план виконується.
Нещодавно спеціалісти дільниці закінчили роботи на шахті “Великомостівська”, у вересні, згідно з графіком, проводять роботи на “Степовій”, “Червоноградській”, “Межирічанській” та “Відродження”.
- Може, у когось закрадається думка, що начальник дільниці керує з кабінету, але це не так, – усміхається Роман Віталійович. – На місці не сиджу, роблю виїзди на об’єкти, спускаюся в шахту, оглядаю електрообладнання, контролюю процес виконання робіт. Мені пощастило очолити команду поєднаних роками спільної праці професіоналів, яку сформував Ярослав Цьох, який багато років був начальником дільниці. А ветерани “Наладки” Григорій Гладинюк, Анатолій Волкович, Володимир Луковецький, Михайло Гресюк та Богдан Стасюк охоче допомагають у роботі.
Попри напружений графік, Роман Дзюба знаходить час для дружини Марії, двох донечок Уляни та Вероніки і півторарічного сина Назара. Від виробничих проблем відпочиває у колі сім’ї на лоні природи – займається тихим полюванням, збирає гриби, ягоди, завзято рибалить. І певен, що спеціалісти, які пройшли школу “технічного гарту” та вміють показати результат в сучасних складних умовах – завжди затребувані.
Марія ЛУЦЕНКО
Ігор ЙОСИПІВ
На фото: спеціалісти дільниці (зліва направо) – електрослюсарі підземні Ігор Дзядик, Володимир Гаврилюк, Олег Кравчук, Віталій Чайківський та начальник дільниці НПЕО Роман Дзюба (в центрі) на шахті “Великомостівська”.
За матеріалами газети «Гірник»