26 квітня українці згадують 32 річницю аварії на Чорнобильській АЕС -найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності.
Цього дня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії прибули пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте усередині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня.
У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало по-над 2,6 млн осіб. Задля запобігання розповсюдження радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним “саркофагом”.
З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено.
Об’єкт “Укриття”, зведений у 1986 році, поступово руйнувався. У 2004 році було проведено тендер на проектування та спорудження нового “саркофагу” – безпечного конфайнмента. Його будівництво розпочалось у 2012 році, а 29 листопада 2016 року об’єкт “Укриття” було убезпечено – накрито аркою нового надійного конфайнмента.
Прес-служба ДП «Львіввугілля»