Олександрові Коркішку не злічити його краєзнавчих розвідок з метою осягнути історію рідного краю, який він безмежно любить. А про минулі часи, які залишили по собі сторінку у життєписі нашого шахтарського Прибужжя, роз повідає так, ніби був їх очевидцем.
Родом він з-під Горлівки Донецької області. Його батьки у 1961 році перебралися до Червонограда, де працювали у Львівсько-Волинському воєнізованому гірничорятувальному загоні. Там же працював його рідний брат Анатолій. Сам же Олександр понад двадцять років праці віддав копальням, бо каже: “Якщо живеш у шахтарському краї, то як не працювати на шахті”. Двадцять років був гірничим майстром на вуглевидобувних дільницях шахт “Зарічна” та “Червоноградська”.
- З 1975 року я – активний член Червоноградського клубу туристів, – розповідає Олександр Олексійович, – а клуб туристів – це мандрівки, а якщо мандруєш, то все бачиш. Починаючи з 1989 року, беру участь у міжнародних сплавах на байдарках, до яких мене заохотив командор міжнародних сплавів, автор та ведучий програм про краєзнавство на польському радіо Лєслав Фляга. Коли він приїжджав до нас у Червоноград із своєю групою, якій цікава історія нашого краю, то я був за гіда. Саме тоді я усвідомив, як насправді мало знаю про історію, звичаї, побут Сокальщини, і мені стало аж ніяково. Відтоді почав глибоко цікавитися нашими краями та Львівським вугільним басейном. Тісно співпрацюю з Червоноградською філією Львівського музею історії релігії, де директором Галина Гриник, неодноразово бував із лекціями про краєзнавство у місцевих школах.
Колишній гірник ось вже багато років керує секцією краєзнавчого туризму, що діє при Червоноградському клубі туристів. Серед двадцяти п’яти членів секції чимало дотичних свого часу до вугільної галузі людей – Іван Напора, Степан Волянський, Юрій Матвєєв, а також заступник начальника техкомплексу Едуард Березовський, оператор комп’ютерного набору Фатіма Клемба і бухгалтер профкому Марія Волянська з шахти “Відродження”.
Олександр Коркішко добре відомий містянам як організатор сплавів на байдарках по Західному Бугу.
- Наприкінці минулого року разом із членами клубу вирішили зробити туристично-краєзнавчу експедицію “Від кордону до кордону”. Цю експедицію проходимо на байдарках, пропливаючи по річках Рата, Солокія та Західний Буг. Ми хочемо не просто пройти оцей весь шлях, а також дослідити, що знаходиться на берегах цих річок – монастирі, церкви, залізничні вокзали, старовинні будови, підняти архіви, записати спогади місцевих жителів. Від таких мандрів ми отримуємо неабияку користь – задовольняючи свою допитливість, знаходимо артефакти, робимо певні відкриття про історію наших теренів і життя, поповнюємо музейні фонди, щоб прийдешні покоління щось з того почерпнули.
Ігор ЙОСИПІВ
На фото: краєзнавці Олександр Коркішко, Сергій Солодкий та директор Червоноградської філії Львівського музею історії релігії Галина Гриник (справа наліво).
За матеріалами газети «Гірник»