Пенсійний фонд переходить на електронний документообіг. Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.
Електронне пенсійне посвідчення – це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, здійснити оплату комунальних та інших послуг онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.
Електронне пенсійне посвідчення містить в собі електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично підтверджує свою особу і може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу Інтернет.
Електронними пенсійними посвідченнями користуються внутрішньо переміщені особи з 2016 року. Усі інші категорії пенсіонерів можуть оформити їх у 2018 році. Паперові пенсійні посвідчення, які видавались до цього часу, продовжують діяти. Саме пенсіонер вирішує, за якою формою – паперовою чи у вигляді платіжної картки отримати пенсійне посвідчення. Якщо ж особа бажає повноцінно користуватися всіма електронними сервісами Пенсійного фонду та мати єдиний документ, який дає можливість і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера, вона зробить вибір на користь електронного пенсійного посвідчення.
Виготовлення електронного пенсійного посвідчення для пенсіонера є безкоштовним. Для його оформлення необхідно подати до органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку відповідну заяву та пакет документів: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 3*2,5 см.
Платіжна картка, яка одночасно буде і пенсійним посвідченням, міститиме графічну та електронну інформацію про власника, ключі електронного цифрового підпису. Пенсійне посвідчення використовуватимуть як платіжну картку до кінця строку її дії (але не більше трьох років). У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або продовження її на новий термін, виготовлятимуть нове електронне посвідчення.
Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно, протягом 30 робочих днів. Разом з електронним пенсійним посвідченням банк видаватиме інструкцію щодо його використання.
Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України повинні звернутись у Червоноградський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) З собою необхідно мати документи:
– паспорт;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
- фотокартку розміром 3*2,5 см.
Прийом громадян проводиться за принципом ”Єдиного вікна в кабінетах №12 та №13 з понеділка по четвер від 9 год. до 18 год., у п’ятницю від 9 год. до 16.45 год. (без обідньої перерви). Номер телефону гарячої лінії: 4-60-90.
С.КАРАБІН,
заступник начальника Червоноградського відділу обслуговування громадян (сервісного центру)
управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області