Відокремлений підрозділ “Спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель” за допомогою спеціалізованої техніки формує плоскі породні відвали шахт ДП “Львіввугілля” – саме так правильно називаються терикони, що є невід’ємною частиною виднокола Червонограда. Це один із найважливіших аспектів охорони довкілля від наслідків діяльності вугільних шахт.
- Кожен породний відвал має паспорт, в якому вказані всі фактичні відомості – проектні дані, кількість складованої породи, профілактичні роботи, які проводяться, – розповідає начальник спецуправління Ігор Васько. – Особливо пильно спостерігаємо за тепловим станом відвалів, за допомогою спеціальних термометрів тричі на рік виміряємо температуру.
Як інформувала провідний інженер з охорони праці Галина Гапон, спецуправління тісно співпрацює з екологами шахт. За результатами досліджень води поверхневих водоймищ і стічних вод розробляються та реалізовуються відповідні заходи.
Через велику заборгованість адміністрації ПАТ “Львівська вугільна компанія” Спецуправління не мало змоги проводити роботи в достатньому обсязі, і як наслідок, восени 2016 року великий резонанс мала ситуація з самозапалюванням терикону збагачувальної фабрики. Спільними зусиллями тоді вдалося унормувати ситуацію. З літа цього року Спецуправління вже не надає послуги з формування і профілактики породного відвала ПАТ “Львівська вугільна компанія”.
- Увесь колектив дільниці з формування і профілактики породних відвалів задіяний на шахтах ДП “Львіввугілля”, – розповів заступник начальника дільниці Михайло Токар, показуючи кореспондентам стоянку спецтехніки. – По заявках підприємств також виконуємо роботи на аварійних вугільних складах. Для цього у нашому технічному парку є бульдозери, скрепери, екскаватори, трактор та автомобіль БЕЛАЗ. Техніка не нова, але самотужки ремонтуємо і відновлюємо, тож маємо на чому працювати.
У транспортному цеху слюсарі-ремонтники Мирослав Турків, Ярослав Цекот і електрогазозварник Микола Піхоцький вправно дають раду з великими вузлами бульдозерів. Подивитися, як справи з профілактикою бульдозера ДЗ-170, перед зміною зайшов Василь Кіндрат. За добросовісну роботу його до Дня шахтаря нагороджено Подякою Львівської обласної ради.
- Робота бульдозериста – у будь-яку погоду виконувати наряд, – розповідає Василь Васильович. – Відповідальність, звичайно, велика: і за техніку, і за якість робіт. Техніка у нас габаритна, тому дотримання правил безпеки – насамперед. У Спецуправлінні я вже десять років, все приходить з досвідом. За той час працював на териконах та аварійних складах усіх шахт, певно, десятки тисяч тонн вугілля та породи перелопатив, так що почуваюся дотичним до шахтарів. Поки будуть шахти працювати матимемо роботу і ми.
Ольга МАЗУР
За матеріалами газети «Гірник»