Червоноградський гірничо-економічний коледж багато років є кузнею кадрів для шахт Львівського вугільного басейну. Коледж не тільки готує кваліфікованих фахівців для шахт ДП “Львіввугілля”, але й завдяки тісній співпраці з держпідприємством скеровує їх на роботу.
Студенти коледжу, які навчаються за спеціальністю “Підземна розробка корисних копалин” та “Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв” розповіли, чому обрали професію гірника:
Богдан ГАВРИЛЯК:
- У мене дід, мама працювали на шахті, а батько Володимир Омелянович й досі працює гірничим робітником на шахті “Відродження”, тому після закінчення школи я не вагався, куди мені поступати та на яку спеціальність. На мій погляд, перспектива для тих, хто отримав освіту в коледжі, перш за все – працевлаштування зразу після отримання диплома.
Юрій БРИЛЬ:
- Про працю на шахті я дізнавався від мого дідуся – Мирона Михайловича, який багато років був на “Червоноградській” бригадиром, електрослюсарем підземним по обслуговуванню вертикальних стволів на ДПУ. Він мені багато цікавого розповідав про свою роботу, а оскільки я живу у шахтарському місті і багато моїх ровесників обирають працю на копальні, я також вирішив стати шахтарем.
Віталій БУЛИГІН:
- Моя мама Оксана Павлівна працює гірничим майстром на шахті “Степова”. Я бував неодноразово в неї на роботі, і мені подобається на шахті. Кожен рік навчання в коледжі приносить мені все нові емоції та враження, а головне – знання. З нашим викладачем гірничих дисциплін Юрієм Бабієм мав спуск в шахту і переконався, яка це важка, але цікава праця.
Віталій ЗАПІСОЦЬКИЙ:
- Мій батько Іван Васильович працює на шахті “Великомостівська”. На цій шахті я проходив практику у мехцеху. Під керівництвом моїх наставників Богдана Пазеняка та Романа Романика я дізнався про роботу механізмів, які використовуються у забоях. Про них нам розповідали і у коледжі, але було цікаво на практиці побачити процес ремонту.
Назар КЕРНИЦЬКИЙ:
- Я вирішив піти дорогою мого батька Ярослава Ярославовича, який працює прохідником на шахті “Червоноградська”. Вже був на нашому гірничому полігоні, де завідувач лабораторії Роман Варениця ознайомив із працею в копальні. Дуже хочу спуститися в справжню шахту та дізнатися ще більше про цю роботу.
Ігор ЙОСИПІВ
На фото: викладач гірничих дисциплін Вадим Теодорович (перший зліва) зі студентами.