У Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) відбулася презентація персональної виставки відомого в нашому краї та за його межами гравера, колишнього працівника шахти “Відродження” Ярослава Гладкого.
- Цей митець спроможний подарувати світ. Так сказав про відомого червоноградця заслужений діяч мистецтв України Володимир Підгора, – такими слова розпочала презентацію виставки директор музею Галина Гриник. – Саме тут, в нашому музеї, у 1996 році ми відкрили талант Ярослава Гладкого, коли відбулася його перша персональна виставка. Зараз це вже шоста виставка митця у шахтар-ському Червонограді.
- Розпочалося моє знайомство з гравюрою з відвідин Київського національного музею імені Тараса Шевченка в 1974 році, – розповідає Ярослав Михайлович. – Там я захопився цим мистецтвом і вирішив відтворити це на дереві. Працюю в унікальній нетрадиційній техніці “дереворит в позитиві”, яку сам й розробив, в основі її – штрих.
У 2014 році Ярослав Гладкий із виставкою картин був у музеї “Шахтарська слава” ДП “Львіввугілля”, де презентував свою ікону Святої Варвари – покровительки всіх гірників. Цю ж ікону було передано у храм Святої Варвари, де вона займає чільне місце, і кожен охочий може приклонитися перед її образом.
На виставці Ярослав Гладкий представив публіці на огляд більше тридцяти творів. У його роботах відображається релігійна тематика (“Кристинопільська Чудотворна ікона Божої Матері”), портрети (“Тарас Шевченко”, “Олександр Довженко”), кохання (“Забави: любов амурів”), автопортрети (“Автопортрет. Весняний настрій”, “Автопортрет. Студентські роки”), а музою є дружина Світлана.
Хист до гравірування передався і онукові Гладкого Олександрові, чиї дві роботи “Вічна весна” і “Купальниця” також представлені в експозиції.
Під час виставки лунали вітання та колядки у виконанні дипломантів “Різдвяних дзвіночків-2017″ Анастасії Сохань і Олени Ткачук, квартету саксофоністів Червоноградської школи мистецтв “Юніор” (керівник Павло Захарченко) та НЖТ “Прозерок” (голова Юлія Бурко).
- Оглянувши твори, я отримав багато позитиву. Я хоч і не художник, але коли дивлюся на ці картини, мене щоразу вражає техніка виконання, чогось подібного я досі не бачив , – поділився враженнями від огляду виставки колишній працівник шахти “Червоноградська”, краєзнавець Іван Напора.
Триватиме виставка Ярослава Гладкого в музеї протягом лютого і березня.
Ігор ЙОСИПІВ
На фото: директор Червоноградської філії Львівського музею історії релігії Галина Гриник
(у центрі) презентує виставку Ярослава Гладкого.
За матеріалами газети «Гірник»