8 червня у Червонограді за організаційної підтримки Львівської облдержадміністрації з робочим візитом перебувала делегація Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП).
Цьогоріч УСПП ініціював проведення хакатонів (командних змагань фахівців з різних сфер з метою створення інноваційних проєктів) для мономіст Донеччини та Львівщини, де розташовані вугільні шахти, що підлягають ліквідації й де має бути впроваджена справедлива трансформація вугільних регіонів. Зокрема, серед пілотних проектів й шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» у м.Червоноград.
Члени оргкомітету з проведення «Хакатону вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї» віце-президент УСПП Денис Красніков, заступник керівника Донецького РВ УСПП Костянтин Воробйов, керівниця СИНХРО ПРОСТІР Аліса Баньковська у Червоноградській міській раді зустрілися з представниками обласної, районної та місцевої влади, ДП «Львіввугілля», шахтарських профспілок щодо питань підготовки до хакатону.
Директор департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА Богдан Кейван відзначив важливість такого проекту для вугільного Прибужжя.
Віце-президент УСПП Денис Красніков наголосив, що головне завдання полягає у створенні робочих місць для вивільнених шахтарів. Тому розглядатимуться усі ідеї альтернативних місць працевлаштування колишніх гірників – від побудови заводів до розширення туристичної сфери.
Костянтин Воробйов як фахівець у вугільній галузі відмітив, що у попередні роки закриття шахт спричиняло занепад мономіст. Завдання хакатону, який заплановано на серпень, – допомогти уникнути цього, згенерувати реальні ідеї, згуртувати команди спеціалістів і напрацювати конкретні пропозиції трансформації регіону.
Аліса Баньковська коротко розповіла про переваги програми СИНХРО ПРОСТІР для реалізації трансформації вугільних регіонів. Серед завдань програми – розробка рішень для ревіталізації шахт за допомогою проведення урбан-хакатону, створення центру вивчення і збереження промислової спадщини України, зокрема Музею історії промисловості України як частини Європейського маршруту індустріальної спадщини, а також проведення роботи з місцевою громадою для прийняття і підтримки трансформації регіону, створення умов для перепрофілювання гірників.
Народний депутат України Юрій Камельчук зауважив, що потрібно визначити особливості, які роблять регіон цікавим для інвесторів.
Міський голова Червонограда Андрій Залівський зазначив: за підтримки Мінрегіону вже розпочато роботу на проектом регіонального розвитку, що реалізовуватиметься за кошти, отримані від Євросоюзу. Створення туристичного кластеру на базі ПАТ «Шахта «Надія» вбачається на сьогодні більш оптимальним, а шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» ще допрацьовує запаси.
Голова РО НПГУ м.Червонограда Мирослава Кафтан зауважила, що хотілось би почути про такі проекти, де можна працевлаштувати не сотню-дві вивільнених гірників, а реально колектив цілої копальні.
Згодом делегація відвідала шахту «Великомостівська», де директор з виробництва ДП «Львіввугілля» Микола Пиріг та директор копальні Андрій Куц ознайомили з техніко-економічними показниками роботи шахти.