Сьогодні у Червонограді з робочим візитом перебував спеціальний уповноважений федерального уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх, а також директор проєкту Джордж Крістодореску з групою експертів.
Трансформація вугільних регіонів закладена в економічну стратегію України. Кабмін створив Координаційний центр з питань трансформації. Йдеться про програму справедливої трансформації 5 вугільних регіонів України або більш ніж 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей. Наголос – на створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури та перехід до декарбонізованої економіки, відзначив 7 липня на засіданні Координаційного центру Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. До переліку цих громад увійшли міста Червоноград та Мирноград, пілотні проекти в яких буде здійснено за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина.
У Червонограді делегація під головуванням Станіслава Тілліха провела робочу зустріч за участю очільників міст, де буде впроваджено пілотні проєкти, народних депутатів України, членів парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Юрія Камельчука та Михайла Бондара, директора департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА Богдана Кейвана, голови Червоноградської РДА Андрія Дяченка, голови Червоноградської райради Андрія Порицького, т.в.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Павла Прокопика, шахтарських профспілок, керівництва ПАТ “Шахта “Надія”.
Директор проєкту Джордж Крістодореску презентував основні напрямки, етапи та терміни його реалізації. Головна мета – створити нові можливості для мешканців мономіст та працівників вугільних підприємств.
Як повідомив Станіслав Тілліх, проєкт триватиме у рамках німецько-українського енергетичного партнерства і розрахований на 5 років, а його загальна вартість складає приблизно 35 млн євро. Для його реалізації пропонується спочатку визначити потенціал та перспективи розвитку Червонограда та Мирнограда, розробити програму перекваліфікації працівників галузі, визначити усі ризики, які можуть виникнути у результаті трансформації, зважаючи на людський фактор. Потрібно знайти нові індустрії, які можна створити на територіях двох вугільних регіонів, щоб забезпечити мешканців новими робочими місцями.
Міський голова Червонограда Андрій Залівський детально презентував місто та розповів про роль вугільного виробництва у економіці регіону. Його колега, міський голова Мирнограда Олександр Брикалов, також коротко охарактеризував своє місто.
Т.в.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Павло Прокопик провів презентацію шахти “Великомостівська” та висловив сподівання, що за допомоги німецького уряду проєкт буде реалізовано як зразок цивілізованого закриття вугільного підприємства. Адже на основі досвіду пілотних проєктів у Червонограді буде розроблено концепцію для застосування на інших державних шахтах. Шахту “Надія” презентував голова профспілки Руслан Віхоть.
Оскільки у Червонограді та Мирнограді відтепер впроваджуватимуться пілотні проєкти з трансформації, між містами для обміну досвідом та ідеями укладено меморандум про партнерство.
Згодом делегація для ознайомлення відвідала шахти “Великомостівська” та “Надія”.