Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Липень 2023
П В С Ч П С Н
« Чер   Сер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Авторизація
Архів

11 липня у Червонограді відбулася зустріч з представниками міжнародних профспілок. Голова Червоноградської районної військової адміністрації Андрій Дяченко, міський голова Червонограда Андрій Залівський й керівник ДП “Львіввугілля” Вадим Крась спілкувалися з заступником генерального секретаря Глобальної Спілки IndustriALL Кемалем Озканом, членом правління німецької профспілки IG BCE Олександром Берхтом, головою Незалежної профспілки гірників України Михайлом Волинцем, міжнародним секретарем КВПУ Олесею Брязгуновою, головою Регіонального об’єднання НПГУ Мирославою Кафтан, місцевим профспілковим активом НПГУ.

профсп-с1

IndustriALL об’єднує 50 мільйонів працівників у 140 країнах світу, зайнятих у гірничій, енергетичній та переробній промисловості. Від початку повномасштабної війни надає значну підтримку Україні. КВПУ є членом організації.

Голова військової адміністрації Андрій Дяченко найперше подякував IndustriALL за допомогу українському народу. Коротко презентував Червоноградський район – 7 територіальних громад, 240 тисяч населення – та ключову роль шахтарів у промисловості регіону. Як керівник з великим досвідом роботи у вугільній галузі, відзначив важливість робочих зустрічей з міжнародними партнерами та необхідність вирішення нагальних проблем шахтарів.

Андрій Залівський, у свою чергу, розповів про співпрацю Червонограда з ДП “Львіввугілля”, наголосив, що гірники наповнюють понад 30% міського бюджету. Тому стала робота шахт має визначальне значення для містян і функціонування місцевих бізнесів.

Керівник ДП ”Львіввугілля” Вадим Крась розповів, що на п’яти діючих шахтах та допоміжних підприємствах працює понад 6 тисяч осіб. Запаси твердого палива дозволяють говорити про ведення видобутку вугілля ще десятки років. ДП “Львіввугілля” – планово збиткове підприємство, що отримує державну фінансову підтримку на часткове покриття собівартості вугільної продукції. Потрібні інвестиції у нове гірничошахтне обладнання. У країні війна, держава не може фінансувати ці видатки, тому розглядається залучення інвестицій від міжнародних партнерів. Через мобілізацію частини гірників на захист України є гостра нестача кадрів. Основні проблеми – спричинена зовнішніми чинниками заборгованість із заробітної плати та по податках.  Такі проблеми характерні для усіх державних вугільних об’єднань, не лише для ДП “Львіввугілля”.

- Для адміністрації ДП” Львіввугілля” важлива співпраця з профспілками, адже вирішення потребує широке коло проблем, – наголосив Вадим Крась.

Голова РО НПГУ м.Червонограда Мирослава Кафтан інформувала про нагальні  соціальні проблеми гірників.

Заступник генерального секретаря Глобальної спілки IndustriALL Кемаль Озкан розповів про напрямки, за якими ведеться підтримка України – це підтримка українських біженців у країнах Європи, гуманітарні проєкти, інтеграція українського профспілкового руху у міжнародний, залучення інвестицій тощо. Такі зустрічі з представниками місцевої влади, керівником місцевої вугільної компанії, профспілківцями дуже на часі. Міжнародні профспілки комунікують з урядом України щодо якнайскорішої виплати зарплати шахтарям державного сектору.

профсп-с

- У всьому світі гірники – дуже активні громадяни. Розуміємо, що під час війни дуже важко вирішити соціальні питання. Але про них треба говорити і намагатися вирішити. IndustriALL засвідчує свою підтримку Україні у боротьбі проти російської агресії, – підкреслив Кемаль Озкан.