На теренах Шептицького відбувся форум «Справедлива трансформація вугільних громад України», у якому взяла участь делегація ДП “Львіввугілля” на чолі з Вадимом Красем.
На заході йшлося про необхідність напрацювати соціально справедливий перехід, нові економічні моделі, які б компенсували наслідки від закриття шахт через вичерпання запасів для економіки регіону і забезпечували подальший його сталий розвиток.
Державний секретар Міністерство енергетики України Сергій Суярко відзначив, що трансформація – питання болюче, тому що вугілля – це важливий ресурс нашої економічної незалежності. І без вугілля ми б не змогли пройти минулу зиму без відключень.
- Якщо ми говоримо про шахти Львівської області, то тут великою конкурентною перевагою є близькість до кордону з Євросоюзом і можливостей для розвитку бізнесу набагато більше, аніж в інших регіонах, – сказав представник Міненерго.
Начальник Львівська обласна державна адміністрація Максим Козицький зазначає: Львівщина першою в Україні розробила і затвердила План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону на період до 2030 року. Понад рік над ним працювали представники уряду, регіональної та місцевої влади, експерти, профспілки, шахтарі, громадський сектор та бізнес. Комплексний підхід є необхідним, щоб уникнути ситуації, коли закриття шахт залишає людей без роботи та перспектив. У район потрібно залучати підприємства, які платять високу офіційну зарплату та сплачують податки.
Нагадаємо, що пілотним проєктом програми співпраці з урядом Німеччини є цивілізоване закриття шахти “Великомостівська” ДП “Львіввугілля”, яка припинила роботу через вичерпання запасів.
Зараз зоною відповідальності держпідприємства є забезпечення сталої роботи п’яти діючих копалень, запасів вугілля на яких достатньо для ведення видобутку ще багато років. Завдяки праці шахтарів тверде “чорне золото” цілодобово піднімається на-гора, щоб і цей опалювальний сезон в Україні пройшов успішно.