Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Червень 2016
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Авторизація
Архів

Ситуація на енергетичному ринку України на сьогодні є вкрай напруженою.  Через зниження попиту на електроенергію теплові електростанції України вже більше року працюють в складі мінімального навантаження. Відповідно, знизилося навантаження на енергоблоки Бурштинської та Добротвірської ТЕС, які залишаються  основними споживачами вугілля з шахт Львівського басейну. Таким чином вугільна продукція накопичується на складах. Соціальна напруга серед шахтарів зростає. Крім того, враховуючи тепловий режим, є загроза самозаймання вугілля на складах. Для вирішення проблеми збуту Львівського вугілля на Добротвірську, Бурштинську теплоелектростанції та збільшення експорту  електроенергії до Молдови та Білорусії, 10 червня за круглим столом обговорювали ці актуальні питання керівники Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради, ПАТ «ДТЕК Західенерго», ДП «Калуська ТЕЦ», ДП НЕК «Укренерго» Західна електроенергетична система, ДП «Львіввугілля» та профспілкових шахтарських організацій.1465567510575ac9164481f

В роботі засідання від ДП «Львіввугілля» взяли участь Андрій Дяченко, в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля», Олег Турчин, голова Львівської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України, Віталій Оніжук, голова Незалежної профспілки гірників України.

Виступаючи перед присутніми генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко,  наголосив, що на складах червоноградських шахт кількість вугілля зростає щодня, і необхідно приймати рішення, аби можна було це вугілля реалізовувати.

«Говорячи про залишки вугілля на складах шахт, яке сьогодні  накопичується у зв’язку із відсутністю ринку збуту, то статистика така: станом на 1 травня у нас було 78 тисяч тонн, а вже на сьогодні – 128 тисяч тонн. При середньому видобутку 6 тисяч на добу, при тому мінімальному відвантаженні, яке сьогодні приймає «Західенерго» і очікується з понеділка відвантаження на Калушську ТЕЦ – 1700 тонн на добу, то щодня ми залишаємо на складах порядка  4-4,5 тисячі тонн. Я погоджуюсь, що збільшення експорту електроенергії це одни із варіантів вирішення проблеми», – зазначив перший керівник держпідприємства.

Голова підкомітету  з питань  вугільної промисловості парламентського комітету ПЕК, народний депутат України Михайло Бондар переконаний, що Кабінет Міністрів повинен посприяти в ухвалі відповідного рішення, щоб налагодити експорт електроенергії. Це може відбутись уже через тиждень.

«Є проект розпорядження про збільшення електроенергії – експорту. Якщо через тиждень ця постанова буде прийнята, відповідно вугілля піде на електростанції ДТЕК. Тут є і приватна, і державна зацікавленість. Тому зараз необхідно знайти компромісне вирішення цього питання. Для мене як голови профільного комітету, дуже цікаво, щоб проблема була вирішена», – сказав Михайло Бондар.

Підбиваючи підсумки, влада області і надалі тримає руку на пульсі актуального енергетичного питання та сподівається, що найближчим часом після консультацій з представниками Кабінету Міністрів України ситуація буде вирішена.

Прес – служба ДП «Львіввугілля»