У комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України 11 жовтня 2016 року відбулося обговорення шляхів вдосконалення процесу приватизації та залучення приватного капіталу до об’єктів паливно-енергетичного комплексу України.
Перший заступник голови Комітету Олександр Домбровський наголосив на актуальності запропонованого до обговорення питання і зазначив, що функція парламентського контролю є надзвичайно важливою для забезпечення прозорості та ефективності процесу приватизації. ”Сьогодні мова йде не тільки про приватизацію об’єктів паливно-енергетичного комплексу України, а й про ефективне управління підприємствами, що перебувають в державній власності. Адже питання не в тому, щоб розпродати об’єкти, питання полягає в залученні інвестицій”.
Заступник голови Комітету Ольга Бєлькова повідомила, що даний захід є першим в низці дискусії, яку буде проведено вже найближчим часом. Ольга Бєлькова наголосила, що до процесу приватизації необхідно підходити зважено, з врахуванням можливих наслідків для громадян, промисловості, економіки держави. За словами народного депутата, безумовними передумовами успішної приватизації є створення конкурентних умов функціонування енергетичних ринків, розділення функцій з постачання, розподілу та транспортування енергоресурсів та запровадження стимулюючого тарифоутворення.
Під час заходу також виступили заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Павло Різаненко, голова Фонду державного майна Ігор Білоус, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України – керівник Апарату Дмитро Лабоженко, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки народний депутат України Михайло Бондар, голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Доповідачі проінформували про поточний стан приватизації об’єктів паливно-енергетичного комплексу, плани на найближче майбутнє, а також про бачення перспектив процесу приватизації та шляхи його вдосконалення.
За матеріалами сайту Верховної Ради України