Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38(03257)2-32-39

Гаряча лінія

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

Телефон для звернення:

+38(03257)2-04-59

Календар
Жовтень 2016
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Авторизація
Архів

Перед спеціалістами Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП «Львіввугілля» стоять завдання щодо здійснення комплексу заходів для забезпечення можливості повторного використання земель, пошкоджених у процесі виробничої діяльності, а також запобігання шкідливої дії промислового виробництва на екологію навколишнього середовища. Проведення рекультивації земель передбачає створення культурних ландшафтів, які б повністю відповідали вимогам охорони та збагачення природних ресурсів. Рекультивовані землі використовують для вирощування сільськогосподарських культур, створення лісонасаджень, організації місць відпочинку тощо.26

На території Львівського вугільного басейну постійно відбуваються процеси рекультивації порушених земель в результаті виймання вугілля із земних надр. Так, за період січня-вересня 2016 року Спецуправлінням було виконано роботи по формуванню породних відвалів на шахтах держпідприємства, також на шахті «Червоноградська» та ПАТ «Львівська вугільна компанія» проведено профілактику породних відвалів. За 9 місяців переформовано 207826 м³ породи на суму 2049 тис грн. та виконано профілактики 29181 м³ на суму 346 тис грн.

На балансі Спецуправління знаходиться 56 км трубопроводів по яких шахтна вода подається на 11 насосних станцій і перекачується у ставки-накопичувачі. На даний час підприємство виконує роботи щодо прийняття шахтних вод в горизонтальні відстійники ті їх знешкодження. Також ведуться роботи з експлуатації та ремонту огороджуючих дамб (2,8 км), які служать для захисту міста Червонограда від повені з річки Західний Буг; роботи на вугільних складах; перекачування шахтних вод в ставки-накопичувачі і їх обслуговування (5 ставків-накопичувачів, загальною площею 85 га). Спеціалістами проводиться формування плоских породних відвалів шахт ДП «Львіввугілля» і ПАТ «Львівська вугільна компанія», а також профілактика плоских відвалів з доставкою інертних матеріалів на відвали. Виконуються також разові заявки з шахт, що пов’язані із застосуванням спеціалізованої техніки та проводиться рекультивація земель в місцях просадок в результаті діяльності вугільних підприємств.

Роботи на вугільних складах шахт «Червоноградська» та «Степова» ведуться в 2-3 зміни згідно наказу про розмежування обов´язків між Спецуправлінням і шахтами, в одну зміну спеціалісти працюють на вугільних складах шахт «Межирічанська», «Відродження» та «Лісова» (згідно заявок), а роботи з обслуговування насосних станцій шахтної води проводяться цілодобово.

Щоб попередити горіння породних відвалів необхідно виконувати роботи по їхньому формуванню згідно розроблених проектів та вчасно завозити інертний матеріал, тобто, не порушувати технологію виконання робіт. Не завжди достатнє фінансування дає змогу вчасно виконати роботи в повному обсязі, що у свою чергу унеможливлює мешканців вугільного регіону Львівщини насолоджуватися чистим повітрям і якісною питною водою. Для ефективності  виконання варто збільшити виділення коштів та підтримати діяльність управління.

До цього додам, що повторне використання рекультивованих земель може бути раціональним та ефективним у разі правильного вибору напряму відновлювальних робіт на порушених землях. Якраз такий підхід дозволяє пізніше відтворити порушений ландшафт і частково або повністю відновити флору й фауну, втрачену в процесі гірничих виробок. Правильний вибір напряму рекультивації передбачає єдину мету – раціональне повторне використання порушених земель у народному господарстві.

Ігор ВАСЬКО,

в.о.начальника ВП “Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель” ДП «Львіввугілля»