За ініціативою Незалежної профспілки гірників України 27 жовтня у Києві відбулася розмова за “круглим столом” представників вугільної промисловості.
Присутні на нараді Михайло Волинець, голова НПГУ,Віктор Турманов, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України, Ігор Ященко, начальник управління промислової безпеки та охорони праці у вугільній промисловості Міненерговугілля, Роман Чернега, голова Державної служби України з питань праці, Сергій Савчук, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні, керівники державних та приватних вуглевидобувних підприємств,представники галузевих інститутів, експерти галузі та керівники ЦПІ ДВГС, керівники обласних правлінь Держслужби з питань праці у Донецькій, Дніпропетровській та Львівській областях обговорили поточну ситуацію у вугільній галузі України.
Проаналізувавши стан травматизму на державних шахтах за 9 місяців 2016 року, було відмічено, що спостерігається тенденція до збільшення випадків загального виробничого травматизму. Так, торік за аналогічний період отримали травми 292 чоловіка, цьогоріч – 355, що на 63 випадки більше. Також зріс і показник травматизму із смертельними наслідками. За звітний період допущено 11 таких випадків, що на шість більше, ніж за відповідний період 2015 року. Протягом вересня 2016 року на державних підприємствах вугільної галузі допущено 41 випадок (у вересні 2015 року – 32) загального виробничого травматизму,що на 9 випадків більше. Відрадно, що за вересень 2016 року не допущено смертельних випадків (торік – 2). Коефіцієнт частоти загального виробничого травматизму на 1000 працюючих за вересень склав 0,84 проти 0,62 у 2015 році, а коефіцієнт частоти смертельного виробничого травматизму на 1 млн тонн вугілля у вересні на нульовій відмітці.
Темами для обговорення були порушення вимог охорони праці на вуглевидобувних підприємствах, проблеми недофінансування галузі та необхідність перегляду відповідних статей Держбюджету на 2017 рік для забезпечення реструктуризації збиткових і розвитку перспективних шахт, погашення заборгованості по зарплаті, виконання в повному обсязі заходів з охорони праці.
- Створення безпечних умов праці гірників – завжди у пріоритеті, – сказав голова РО НПГУ м.Червонограда Віталій Оніжук. - Голови профкомів НПГУ шахт контролюють виконання заходів з охорони праці, зокрема, вимагають забезпечити працівників належною кількістю ЗІЗ та спецодягу.
Лариса ГУМЕНЮК
P.S. Конфедерація вільних профспілок України 27 жовтня подала позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання незаконною та скасування постанови Кабінету міністрів України №461 від 24 червня 2016 р. «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», повідомляє сайт КВПУ. Підставою для подання КВПУ позову про незаконність Постанови №461, яка суттєво скорочує Списки №1 і №2, стали численні порушення порядку її ухвалення. Зокрема, без належного оприлюднення та громадського обговорення, ігнорування позиції Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та чинного законодавства, звуження змісту й обсягу існуючих прав сотень тисяч громадян шляхом збільшення віку та строку трудового і страхового стажу, необхідних для призначення й отримання пенсії.