Виготовлення проектно-технічної документації згідно вимог правил безпеки, охорони праці та інших діючих директивних і правових документів у вугільній галузі – такі завдання стоять перед колективом проектно-конструкторського бюро ДП “Львіввугілля”. Над якими саме проектами працюють спеціалісти зараз – у інтерв’ю з директором Петром ЯРИНИЧЕМ.
![]() |
![]() |
- Будь-яким практичним виробничим діям завжди передує розробка детального проекту, – говорить Петро Дмитрович. – В даний час спеціалісти ПКБ розробляють проектно-кошторисну документацію по широкому спектру робіт. Це такі робочі проекти як “Підготовка та відробка виїмкових дільниць”, “Протипожежний захист шахт”, комплексне знепилення шахт, дегазація гірничих виробок, ремонт шахтного обладнання, будівель та захисту територій і будівель на підроблених територіях. Також готуємо проекти систем автоматичного централізованого телеконтролю вмісту метану та коригуємо проекти протипожежного захисту. Щоб мати право на виконання цих робіт, спеціалісти ПКБ пройшли навчання і отримали відповідні сертифікати.
- А якщо конкретно по кожному підприємству?
- З початку року спеціалістами ПКБ розроблені робочі проекти по підготовці та відробці лави 366 шахти “Межирічанська”, 306 шахти “Відродження”, лав 107, 109 “Великомостівської”, 177 шахти “Лісова”; підготовки та відробки південно-східного крила пласта n7в “Західно-Бузький”. До кінця 2016 року буде завершена розробка проекту по відробці лави 565 шахти “Степова”.
Для шахт “Лісова”, “Відродження”, “Межирічанська”, “Великомостівська” виготовлені робочі проекти комплексного знепилення шахт і коригування проектів протипожежного захисту.
Також наші інженери готували проекти по ремонту галереї на шахті “Червоноградська”, робочі проекти ремонту будівель, підроблених цією ж шахтою.
Не обходиться без спеціалістів ПКБ і розробка заходів по захисту підроблених територій від затоплення.Такі заходи розроблялись для шахт “Межирічанська” і “Великомостівська”.
- Які етапи проходить кожен проект перед затвердженням?
- Підготовка проекту починається із заявки на проектування, яку спеціалісти шахт подають в ДП “Львіввугілля”, де її затверджує генеральний директор. На підставі цієї заявки отримуємо завдання на проектування. Інженери-конструктори, зважаючи на усі нормативні вимоги розробляють проект та скеровують його в експертний центр. На основі затвердженого проекту шахти розробляють технічну документацію і паспорти гірничих виробок.
![]() |
![]() |
- Найважливіше, щоб проекти розвитку шахтного виробництва відповідали вимогам безпеки…
- Провітрювання виробок, знепилення та протипожежний захист – це три кити безпеки гірників у шахті. Тому в ПКБ над проектами для копалень працюють висококваліфіковані спеціалісти з великим стажем роботи на підприємствах – Олег Вовків, Валентин Анненков, Євгеній Мостовий та Ігор Стеблецький. У інженерно-будівельному відділі, що займається проектами захисту підроблених територій, відновлення пошкоджених будівель, інженери, що десятиріччями працюють у сфері проектування – Ольга Цьох, Марія Конінець, Валентина Короткіна, Надія Попова й Лариса Скочнягіна.
У випадку аварій наше бюро завжди залучають до роботи. В найкоротші терміни готували проекти ліквідації аварії на шахтах “Межирічанська” та “Відродження”, коли впала галерея на збагачувальній фабриці ПАТ “Львівська вугільна компанія” тощо. Завдяки досвіду наших фахівців робимо найскладніші проекти, що дозволяють меншими затратами, виходячи з реальних можливостей підприємства, ліквідувати аварію, реставрувати приміщення і механізми.
Проектно-конструкторське бюро має належний авторитет у регіоні, тому не бракує сторонніх замовників. Населення і приватні фірми зацікавлені у оперативній та якісній підготовці проектної документації для будівництва. Це дозволяє заробляти кошти і утримувати матеріально-технічну базу ПКБ. У майбутнє дивимося впевнено, адже наші послуги відповідають сучасним стандартам і затребувані у гірничій та будівельних галузях.
Марія ЛУЦЕНКО