Енергомеханічна служба ДП “Львіввугілля” зазначає, що за показником споживання електроенергії на одну тонну видобутого вугілля та щодо раціонального її використання в зону пікового навантаження впевнено лідирує шахта “Червоноградська”. Зокрема, якщо брати дані за листопад, то питома норма споживання електроенергії на видобуту тонну гірничої маси по держпідприємству становить 70,2 кВт. год./т, а на цій копальні – 46,2 кВт.год/т.
Завдяки чому ця шахта так ощадливо використовує дороговартісний ресурс? Слово – головному енергетику шахти “Червоноградська” Руслану НЕМИРЦІ.
- Окрім сумлінного виконання розроблених спеціалістами ДП “Львіввугілля” заходів з економії електроенергії, яке щоденно на нараді контролює директор шахти Вадим Крась, – розповідає Руслан Ярославович, – систематично проводяться профілактичні огляди, обстеження, ревізії, діагностування ГШО. З усією відповідальністю до цього підходять механіки основних дільниць – вуглевидобувної Ігор Сеньовський та прохідницьких – Віталій Маїк та Роман Стельмах. Начальник дільниці стацобладнання Богдан Наконечний контролює, щоб найбільш енергоємні машини і механізми використовувалися раціонально й, по можливості, у нічний час, коли ціна кіловата найменша.
Проте найбільшу перевагу в економії електроенергії дає сучасна вентиляторна установка головного провітрювання ВЦД-31,5М, введена в експлуатацію в 2011 році, зазначає головний енергетик шахти. Її комплексний селективний електропривід ЕКРС-6/1.6 регулюється та призначений для частотного пуску та регулювання частоти обертання одного з двох приводів шахтних вентиляторів головного провітрювання, кожний із яких обладнаний синхронним електродвигуном з напругою 6 кВт, потужністю 1,6 мВт. Електропривід ЕКРС забезпечує плавний пуск і частотне регулювання швидкості обертання. Згідно з проектом, це дозволяє економити приблизно півтора мільйона кВт/ год. на рік при роботі з пониженими витратами повітря та депресією в шахтній мережі.
- Якби була можливість модернізувати, замінити на сучасніше, решту обладнання, економити можна було б й більше, – резюмує Руслан Немирка. – А на електрообладнанні, яке використовується зараз, можна економити, лише коригуючи режим роботи, тому найбільше навантаження на конвеєрні лінії, відкачка води, спуск у шахту обладнання та матеріалів проводиться в нічний час.
Марія ЛУЦЕНКО
На фото: головний енергетик шахти “Червоноградська” Руслан Немирка та чергова підстанції Марія Давидович.
За матеріалами газети «Гірник»