На найпотужнішій шахті ДП “Львіввугілля” цьогоріч заплановано видати на-гора 286 тис. тонн вугілля і прокласти 3 500 метрів розкривних та підготовчих виробок.
Надра “Степової” щедрі на вугілля, проте умови видобутку твердого палива-одні з найскладніших. Шахта надкатегорійна за метаном, небезпечна по вибуху вугільного пилу, а численні геологічні порушення та сильний притік води у забоях дошкуляють гірникам у щоденній роботі. Підводило й обладнання, що роками експлуатується без капремонту, тому минулоріч впоратися з річним завданням з вуглевидобутку “Степовій” не вдалося, проте й підняті на-гора 277 тис. тонн низькозольного твердого палива – достойний внесок у загальну вугільну скарбничку ДП “Львіввугілля”.
- Наразі гірники ведуть очисну лінію однією лавою, – говорить директор шахти Сергій Смеречанський. – Стабільно 800 тонн вугілля на добу видобувається з лави №133 (здана в експлуатацію у серпні минулого року), яку відпрацьовує комплексом 2КД-90, комбайном РКУ-10 колектив вуглевидобувної дільниці №2 (в.о. начальника Ярослав Мелешко, бригадир Василь Сковрон). Показник зольності 30-35% дозволяє напряму відвантажувати товарну продукцію енергогенеруючим компаніям, що забезпечує позитивний фінансовий результат. До виймання у цьому забої на кінець січня залишилося ще 24 тис. тонн запасів,і планується, що у середині березня місяця гірники завершать роботу й перейдуть у лаву №134. Дільниця з видобутку вугілля №1, де обов’язки начальника виконує Юрій Нагурський, бригадир Андрій Лішка, наразі здійснює перемонтаж лави № 134. Восени минулого року через ускладнені гірничо-геологічні умови та несправність обладнання довелося призупинити виймання вугілля з цієї лави. Обладнання видане на-гора. У тендері на ремонт стійок комплексу ДМ переміг Дніпровський агрегатний завод. Перша партія відновлених стійок вже повернулася на шахту і монтується. А перед службами “Степової” поставлено завдання: зосередити усі ресурси й здійснити своїми силами капремонт комплексу ДМ, що шість років не видавався на поверхню, встигнути змонтувати його, щоб вчасно у середині березня відновити експлуатацію 134 забою. Колективи обидвох видобувних дільниць повинні максимально швидко вийти на планові 900-1000 тонн добового видобутку вугілля, що за якісними показниками фактично є товарною продукцією. У вересні заплановано ввести в експлуатацію лаву №138, а на початку 2018 року – лаву № 139, згодом 132 та 131 комплексно-механізовані забої.
На сьогодні підготовчими роботами є оконтурені та готові до виймання 300 тис. тонн вугільних запасів. Колективи ДПР №1, де начальником Андрій Пашкуцький, бригадири Олег Кочайдовський та Тарас Курицький і ДПР №2 під керівництвом Богдана Бариша, бригадири Аркадій Піскунов та Ігор Назарук, працюють у західному крилі заскидової частини пласта Сокальський, розвідані запаси по якому складають 7 млн. тонн. До кінця січня планується прокласти 220 метрів підземних магістралей. Варто відзначити, що минулоріч прохідниками проведено 4025 метрів гірничих виробок.
Але наймасштабніша перспектива розвитку, зазначає керівник вугільного підприємства, це розкриття та ведення очисної лінії по пласту Тонкий із запасами 22 млн. тонн вугілля. Є підготовлена інститутом “УкрНДІпроект” документація щодо підготовки лав №№565, 566, що надані у Міненерговугілля. За умови втілення цих проектів у життя значно зростуть обсяги вуглевидобутку й з’явиться потреба у збільшенні штату працівників основних професій.
А тим часом молодий колектив “Степової” (середній вік інженерно-технічних працівників – до сорока років, а робітників – тридцять п’ять) щоденно долає виробничі труднощі, прагнучи у 2017 році впоратися з плановим завданням.
Марія ЛУЦЕНКО
На фото: перемонтаж лави №134 здійснює колектив вуглевидобувної дільниці №1 під керівництвом Юрія Нагурського, а за хід робіт відповідає заступник директора з виробництва Богдан Майдюк (п’ятий і шостий зліва направо).
За матеріалами газети «Гірник».