Контакти

ДО ДЕЯКИХ РОЗДІЛІВ САЙТУ ІНФОРМАЦІЯ

ТИМЧАСОВО

ОБМЕЖЕНА

E-mail: lvug@bis.net.ua

тел. +38 050 3150615

+38 093 4954095

Календар
Червень 2017
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Архів

На прохання випускників і потенційних абітурієнтів директор Червоноградського гірничо-економічного коледжу Любомир Сольвар розповів про навчальний заклад і що пропонують цьогоріч нового.IMG_5318

- 2017-ий – особливий: вже 17 липня коледж відзначати­ме 45-річчя. За ці роки, – зазначив Любомир Сольвар, - заклад підготував 25 тисяч фахівців різного профілю для вугільної та будівельної галу­зей. Впродовж останніх 15 років готує бухгалтерів, економістів, програмістів.

Справжня боротьба точила­ся за молодшого спеціаліста, до того ж на найвищих рівнях, адже Україна вступила до Бо­лонського процесу, який перед­бачає підготовку виключно ба­калаврів та магістрів, тому “мо­лодший спеціаліст” ви­явився ніби поза цим віянням. Однак, зважаючи на те, що в Україні функціонує понад 300 (!) техніку­мів та коледжів, тобто тих на­вчальних закладів, які готують молодшого спеціаліс­та, Вер­ховна Рада 21 березня ц.р. своєю постановою продов­жила ще на три роки – до 2019 включно – підготовку заклада­ми фахів­ців рівня мо­лодшого спеціаліста.

- Збереглася “формула”, – акцентував Любомир Соль­вар, – за якою випускники на­вчального закладу зарахову­ються на третій курс будь-якого вищого навчального закладу України ІІІ-ІV рівня акредитації, а саме – інституту, університету, академії за спорідненою спе­ціальністю. Прийом відбува­ється вже не за результатами незалежного зов­нішнього оці­ню­вання, а на базі диплому коледжу. Це великий плюс для тих дітей, яким важко даються дисципліни мате­матичного про­­філю, зокрема, фізика, хімія – а ці предмети складають на вступних випробуваннях під час завдань із ЗНО.

Червоноградський гірничо-економічний коледж приваб­ливий і тим, що з вересня 2016 року підвищили стипен­дію. На гірництві – а це дві спе­ціальності – “Підземна розробка корисних копалин” та “Експлуа­тація та ремонт гірничо-меха­нічного обладнання” – стипен­дія становить понад 1000 гри­вень. На інших спеціальностях – а це “Фінанси, банківська справа, страхування”, ” Інфор­маційне програмне забезпе­чення, мар­кетинг”, “Підприєм­ництво, тор­гівля й біржова дія­льність” – сти­­пендія 883 гривні.IMG_9527

Впродовж десяти років по­спіль студенти коледжу стають переможцями обласних пред­метних олімпіад. Це свідчить, що здобувають вони ґрунтовні знання як з математики, так і української мови, історії, зару­біжної літератури, біології. У коледжі працює фаховий ви­кладацький склад: 60 відсотків викладачів мають вищу ква­ліфікаційну категорію, це над­звичайно високий показник, один із найвищих серед 43 навчальних закладів Львівської області.

Коледж вирізняється міцною матеріальною базою: 6 сучас­них комп`ютерних лаборато­рій. Далеко не кожен навчаль­ний заклад такого рівня може цим похвалитися. У той час, як профільні навчальні заклади Львова й області мають проблеми із базою практики, студенти Червоноградського гірничо-економічного коледжу цього не відчувають. Впродовж останніх років 100 відсотків сту­дентів заклад скеровує на тех­нологічну, а також переддип­ломну практику на місцеві ви­робництва. Там набувають прак­тичні навички, до того ж отриму­ють заробітну плату. Практикан­ти коледжу ділять­ся вражен­нями: їх у трудових колективах їх сприймають як потенційне молоде поповнен­ня. Майже 80 випускників ко­леджу – керів­ники середньої ланки на всіх вугільних підпри­ємствах ДП “Львіввугілля” та “Волиньвугілля”. За працевлаштування, а також виробничу практику керів­ництво коледжу дякує генера­льному директору ДП “Львів­вугілля” Андрію Дяченку.

Впродовж 4 років Червоно­градський гірничо-економіч­ний коледж співпрацює із На­ціональним університетом вод­ного господарства та природо­користування м. Рівне. На базі коледжу успішно функціонує філія цього вищого навчаль­ного закладу, тут навчаються щорічно понад 250 студентів.

- Студенти коледжу, не виїж­джаючи за межі Червонограда, – акцентував Любомир Соль­вар, – можуть здобувати повну вищу освіту.

За потреби іногородні сту­денти коледжу забезпечують­ся гуртожитком, який розташо­ваний неподалік. Для відпо­чинку та навчання створені належні умови: зроблено ре­монт, у кожній кімнаті – холо­дильники, мікрохвильові печі.

Світлана РАТУШНЯК

За матеріалами газети «Новини Прибужжя»ПЕРЕДПЛАТА-2016копирование