Шахті «Відродження» – 30 років. Ветерани згадують: наче зовсім недавно було, а вже тридцять літ минуло. Так, невмолимий плин часу, та все ж приємно повертатися бодай у думках у свою молодість.
Степан Загорський прийшов на шахту №4 “Великомостівська” ще у 1955 році, коли велося її будівництво. Починав з прохідника вертикальних стволів, а, коли підприємство стало до ладу, залишився тут назавжди, став згодом бригадиром прохідників, удостоївся високих державних нагород.
Зростала продуктивність праці, збільшилась віддача техніки і у 1965 році колектив освоїв проектну потужність шахти-2500 тонн вугілля на добу.
Хто не пам’ятає у басейні Миколу Школяренка! Перейшовши працювати на шахту, ініціативний і мислячий гірник сміливо йде на виробничі експерименти, освоює нову техніку. І успіх прийшов. У 1969 році вуглевидобувні бригади Миколи Школяренка і Олексія Овчинникова досягли тисячотонного навантаження на забій, а наступного року перекрили його.
На цій шахті у ті роки дуже часто вживалося слово “вперше” і найчастіше у бригаді Школяренка. Гірники випробовували новий комбайн ГШ-68, вносили конкретні пропозиції по його вдосконаленню, ставили візу для серійного виробництва. Бригада дала путівку в промислове життя кріпленню КС-1А, комплексам КМ-87 ДГА та КМ-87А, іншим технічним новинкам.
У складніших умовах, на малопотужних пластах працювала бригада Сергія Смолова,експлуатуючи комплекс КМК-97. За високі досягнення у праці Сергію Іларіоновичу було присуджено Державну премію СРСР у 1980 році.
Не залишили шахти і нині прославлені гірники, хоч і літа вже їх обганяють – Микола Школяренко працює рядовим гірником, Степан Загорський – електрослюсарем мехцеху, Сергій Смолов – робітником дільниці по монтажу і демонтажу обладнання. Залишається побажати юній зміні працювати так, щоб відродити славу підприємства.
А тим часом гірники шахти урочисто відзначили свій ювілей. Колектив вугільників привітав генеральний директор ВО “Укрзахідвугілля” Степан Пікула, вітальні слова і побажання натхненної праці гірники почули й від директора шахти Володимира Коломійця. Кращим трудівникам були вручені квіти та грошові премії. Четверта “Великомостівська” увійшла в четверте десятиліття…
Тарас ЛЕХМАН
Фото Михайла РОМАНОВСЬКОГО
(За матеріалами газети “Гірник” №6 (1629) від 6 лютого 1991 року.)